Важливо :: Життя громади :: 06 липня 2023 09:22 , Краматорск Пост
zradnytsiacover

10 років ув’язнення за співпрацю з фсб: суд ухвалив вирок мешканці Краматорського району

Вона робила це безплатно з ідеологічних мотивів

За даними слідства, у 2022 році проросійськи налаштована жителька с. Кіндратівка погодилася співпрацювати з представником держави-агресора, щоб допомогти наблизити окупацію села.

У свої 68 років жінка через «Telegram» передавала співробітнику фсб дані про розташування та переміщення українських військових і техніки.

Пенсіонерка збирала інформацію від односельців, черпала дані з чуток та приватних розмов. Не виїжджаючи за межі свого населеного пункту, вона спромоглася наразити на небезпеку Краматорський район, адже надавала російським силовикам локації, які розміщувалися у м. Дружківці та с. Новоандріївці. Про це повідомляє Відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури.

За таку «роботу» виконавиці пропонували гроші, проте вона відмовлялася, адже мала виключно ідеологічні мотиви. У переписці засуджена наполягала, щоб атаки по місцях дислокації наших захисників обов’язково мали бути максимально ефективними та чіткими.

За публічного обвинувачення Донецької обласної прокуратури Дружківським міським судом їй ухвалено вирок за несанкціоноване поширення інформації про розташування Збройних Сил України в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 114-2 КК України). 

Зрадницю засуджено до 10 років позбавлення волі.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. На вирок жінка чекала під вартою.

Інші статті на цю тему

kolabrant-z-druzhkivki

Уродженець Дружківки понад 4 місяців “охороняв” будівлю т. зв. ВЦА під час окупації Олександрівської громади на Миколаївщині

Colabcover

Служба безпеки України продовжує виявляти тих, хто співпрацював з окупантами

kolaboranti-kramatorskiy-rayon

Двох мешканців Краматорського району судитимуть за колабораційну діяльність. Одного з них заочно