Цікаво :: Review :: 12 вересня 2023 14:00 , Краматорск Пост
svyatogirsk-2023 (1)

101 день окупації: рік тому 12 вересня українська армія звільнила Святогірськ

Фоторепортаж до річниці звільнення міста

З самого початку великої війни у Святогірську та його околицях точилися запеклі бої, а на початку червня місто та сусідні села були окуповані російськими військами.

Операція зі звільнення Святогірська приппла на другий тиждень вересня. Щоб потрапити до міста українським військовим довелося скористатися човнами.

test

test

test

test

Окупація Святогір’я росіянами тривала 101 день.

За цей час вони зруйнували та пошкодили значну кількість будівель як у самому Святогірську, так і в навколишніх селах. Богородичне, Мазанівка, Краснопілля, Долина зруйновані майже вщент. Там велися піші бої, тому мало будівель залишилося неушкодженими.

test

test

Десятки мирних мешканців не пережили обстрілів і бомбардувань, які практично зрівняли з землею їхні домівки. Про звірства окупаційної влади свідчать виявлені після деокупації катівні. Окупанти облаштували їх у пансіонаті біля Святогірської лаври.

Там вони утримували місцевих мешканців, які підтримували Україну. Правоохоронці знайшли в цих приміщеннях предмети, які свідчать про те, що там людей калічили та катували.

test

test

test

Попри пережитий жах Святогірськ залишився незламним. І вірить у відродження слави курортної перлини Донеччини та місця сили.

У матеріалі використана інформація ДонОДА

Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

Інші статті на цю тему

Colabcover

Служба безпеки України продовжує виявляти тих, хто співпрацював з окупантами

VPOnewhelpcover

Мінреінтеграції готує зміни

Bombsandrugscover

Досудове розслідування відбувається одразу за двоvа статтями Кримінального кодексу

коментарі