Важливо :: Життя громади :: 31 жовтня 2023 11:00 , Микола Жалнін
Dobrodomovcover

12 років позбавлення волі отримав чоловік, який був помічником одного з нардепів Краматорського району

Засуджений надсилав росіянам інформацію про пересування та дислокацію ЗСУ

СБУ затримали Олександра Добродомова, помічника колишнього міського голови Дружківки та нинішнього народного депутата від забороненої в Україні партії "ОПЗЖ" Валерія Гнатенка, ще наприкінці березня. Чоловік входив до ворожої диверсійної групи, що складалася з шістьох осіб (четверо з них є громадянами України, двоє інших — громадянами росії). 

За даними сторони обвинувачення, у 2022 році росіяни завербували чоловіка, який на той момент перебував на території росії, з метою знайти учасників для агентурної мережі, щоб довідатися місцезнаходження позицій військових Збройних Сил України на Донеччині (населені пункти Краматорського району) та Харківщині (Харків та Богодухів).

Згідно з даними слідства, Олександр Добродомов знайшов собі спільника, з яким їздив у пошуках місць розташування техніки та особового складу Збройних Сил України, щоб засняти їх та передати інформацію російським кураторам.

18 листопада 2022 року Олександр Добродомов відправив росіянам 17 повідомлень із детальною конкретизацією пунктів дислокації Збройних Сил України з наданням фрагментів карти з координатами. Зрадник називав "пріоритетними цілями" для обстрілу росіянами Дружківки місцеву загальноосвітню школу, станцію технічного обслуговування автомобілів та залізничний міст, що веде до глиняних рудників та платформи Рудоуправління.

1 грудня 2022 року Олександр Добродомов повідомив росіянам про переміщення двох колон РЗСВ "Град" з автомобілями забезпечення, які рухалися в сторону Краматорська.

Вирок Олександру Добродомову оприлюднено минулого тижня. Дружківський міський суд визнав його винним у колабораційній діяльності та призначив покарання у вигляді 12 років ув'язнення включно із забороною перебувати на державних посадах протягом 10 років.

Загалом у вироку йдеться всього про 11 епізодів передачі ним інформації ворогу протягом трьох місяців з листопада 2022 року і до кінця січня 2023 року. У всіх перелічених у судовому вироку випадках зловмисник використовував у розмові з представниками фсб додаток Telegram.

Також судом було вирішено знищити речові докази: посвідчення помічника народного депутата, книги "Хто фінансує розвал Росії", "Відродження Малоросії" та "Захід проти Росії", а також блокнот, флешки, особисту картку Monobank.

Інші статті на цю тему

Informerover

Один з них зливав інформацію про ЗСУ в Краматорську так званому "воєнкору" Владлену Татарському

Sloviansktraitorcover
enrike-menendes-na-zustrichi-donoda-ta-oon (1)

На партнерській зустрічі адміністрації області та ООН щодо відновлення постраждалих регіонів був присутній проросійський громадський діяч