Важливо :: Життя громади :: 19 вересня 2023 17:00 , Краматорск Пост
Colabcover

15 років - одному, 9 років - іншому: колаборантам з Краматорщини призначили покарання

Служба безпеки України продовжує виявляти тих, хто співпрацював з окупантами

Служба безпеки України продовжує виявляти тих, хто співпрацював з окупантами та передає їх під суд. Сьогодні розповідаємо про двох мешканців Лиманської громади.

Навідника окупантів, який розкрив координати блокпоста і бомбосховища у деокупованому Лимані засудили до максимального покарання

Прокурором у суді доведено, що прибічник російської ідеології, невдоволений деокупацією Лиману українськими військовими, у травні 2023 року зв’язався зі своїм знайомим, з яким колись навчався у школі. Ним виявився навідник танкової роти тактичної групи «Купол» однієї з мотострілецьких бригад «днр».

Під час спілкування у забороненій в Україні соцмережі «Однокласники» засуджений охоче надсилав йому інформацію з даними про місця розташування ЗСУ й блокпосту на території населеного пункту. В одному з таких повідомлень чоловік розкрив координати місцезнаходження бомбосховища, у якому ховались люди.

Чоловік отримав 15 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаною із виконанням організаційно-розпорядчих функцій в органах державної влади та місцевого самоврядування, строком 15 років та з конфіскацією майна.

Цікаво, що під час одного з допитів чоловік також зізнався, що спеціально розкидав по дорогах саморізи аби пробити шини автівок українських захисників. За таку «відданість» окупаційна адміністрація призначила його звичайним комірником одного з місцевих складів.

Вирок Індустріального районного суду м. Дніпропетровська цей мешканець Лиману отримав, але так і не визнав свою провину.

Передавав окупантам особисті дані односельців і розпоряджався землями громади – до 9 років ув’язнення заочно засуджено «ямпільського селищного голову»

Упродовж червня-вересня 2022 року, під час окупації Лиманської МТГ, колишній співробітник воєнізованої охорони залізниці співпрацював з росіянами на посаді так званого голови селищної ради смт Ямполя «адміністрації м. Красний Лиман днр».

За вказівкою представників держави-агресора чоловік організував перепис населення, щоб зібрати персональні дані громадян та передати окупаційній адміністрації. Крім того, засуджений переоформлював чужі земельні ділянки на себе.

Незадовго до звільнення селища Збройними Силами України засуджений втік на тимчасово непідконтрольну територію Донеччини, аби уникнути покарання. Перебуває у розшуку.

За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури Індустріальним районним судом м. Дніпропетровська йому ухвалено вирок за колабораційну діяльність (ч. 5 ст. 111-1 КК України) та заочно засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За матеріалами Відділу інформаційної політики Донецької обласної прокуратури.

Інші статті на цю тему

VPOnewhelpcover

Мінреінтеграції готує зміни

Bombsandrugscover

Досудове розслідування відбувається одразу за двоvа статтями Кримінального кодексу

kolaboranti-kramatorskiy-rayon

Двох мешканців Краматорського району судитимуть за колабораційну діяльність. Одного з них заочно