reklama-v-kramatorsk-post-top
Важливо :: Життя громади :: 07 грудня 2020 16:31 , Краматорск Пост
sud-roditeli-zamorili-rebenka-golodom

Краматорський суд дав умовний строк батькам дворічного хлопчика, що помер від голоду

Батькам призначили покарання 5 років позбавлення волі з випробувальним строком 2 роки

7 грудня Краматорським міським судом завершено розгляд кримінального провадження за обвинуваченням батьків, що заморили дитину голодом. Про це повідомляється на сторінці суду у мережі Facebook.

Батькові з матір'ю винесено вирок за вчинення злісного невиконання обов’язків по догляду за дитиною, тобто злочину, передбаченого ст.166 КК України.

Ще в березні 2019 року в службу у справах дітей Краматорської міської ради надійшло повідомлення з лікарні про те, що батьки хлопичка  2017 р. н. годують його неналежним чином та відмовляються від лікування дитини, що є загрозою для життя та здоров’я дитини. Доречі, окрім трьохрічного хлопчика в сім'ї є ще двоє малолітніх дітей.

Тоді працівники служби у справах дітей провели профілактичну бесіду з батьками але ті не забезпечили належної турботи про здоров’я та харчування свого малолітнього сина. Це призвело до білково-енергетичної недостатності 3 ступеня і затримки розвитку, які є наслідком недостатнього харчування. За допомогою лікарів батьки захворілої дитини не зверталися.

У квітні 2019 року хлопчик помер від голоду.

"Обвинувачені повністю визнали свою вину у інкриміновану їм злочині, щиро каялися. Свій вчинок пояснили тим, що опинилися у скрутних життєвих обставинах, є багатодітною родиною, внутрішньо переміщеними особами, своє рідне місто покинули через проукраїнські погляди і вирішили мешкати у Краматорську, де за усі накопичення придбали будинок. Постійно намагалися найти роботу, але батько зміг заробляти тільки мінливими заробітками. Родина не мала можливості купувати достатньо продуктів харчування, а тому дитину годували молоком матері та дитячими сумішами. До лікарів не зверталися через те, що не бажали, щоб дитині давали хімічні препарати", - йдеться у повідомленні суду.

У судових дебатах прокурор просив суд призначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з випробувальним строком 3 роки.

Представник органу опіки та піклування просив суд суворо не карати обвинувачених, оскільки "їх каяття є дієвим, вони усіляко намагаються виправити ситуацію, під час перевірок у них вдома зараз завжди є належна їжа для дітей, одяг, діти охайні та відмінники навчання, батько працевлаштувався прибиральником та має стабільну заробітну плату".

Суд призначив батькам покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з випробувальним строком 2 роки.

Інші статті на цю тему

sud-roditeli-zamorili-rebenka-golodom

Завершено досудове розслідування за фактом злісного невиконання батьківських обов'язків, що привело до загибелі дитини

referendum-dnr-kramatorsk

Чоловіка визнали винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

kramatorskteploenergo-kramatorskaya-tec

Співвласник підприємства захворів перед зустріччю з керівництвом міста щодо боргу

коментарі