Важливо :: Життя громади :: 04 вересня 2018 18:27 , Виктория Повержук
dsc-0085

Батьки першокласників Краматорська про "Нову українську школу"

Батьків першокласників, які цього року пішли вчитися до ОШ№12, росповіли, що знають про "Нову українську школу"

1 вересня в усіх школах Краматорська пролунали перші дзвоники. В ОШ № 12 День знань відзначили традиційною лінійкою. Для першокласників цей першій дзвоник особливий – вони прийшли у Нову українську школу, яку запроваджують в межах реформи освіти. Що знають про нововведення батьки малечі, Антикризовий медіа-центр запитав у них одразу після урочистої лінійки.

– Найголовніше, що Нова українська школа допоможе дітям відчути себе справжніми українцями. Мені відомо, що змінена програма побудована таким чином, що малеча органічно віллється в систему шкільного навчання. В першому класі учні будуть ходити без портфелів, як це було у дитсадку. Під час уроків вони зможуть розслабитись, пограти, поспілкуватись один з одним. На мою думку, це дуже гарне нововведення, оскільки знижає тривогу маленької дитини перед новою атмосферою. Починаючи з цього року діти навчатимуться 12 років, тому ми вирішили віддати онука в школу раніше. Йому ще не виповнилося й шести, але я та батьки впевнені, що він попав у хороші руки нашої вчительки Олени Геннадіївни. Діти вже познайомились з нею і відчули, що в класі їм буде комфортно та цікаво, – Олена, бабуся першокласника.

– Я поки не впевнена, що у нас почалася Нова українська школа, оскільки нічого не зроблено. Нам обіцяли, що в класі буде ігрова зона, нові парти та меблі, якісь сучасні прилади для навчання. Нічого цього немає, лише один конструктор ЛЕГО. Крім того, новим повинен бути й сам процес навчання, але деталі мені не відомі, – Надія, мама першокласника.

– Про зміни нам розповідала вчителька на батьківських зборах. В Новій українській школі мені подобається те, що тепер уроки проходитимуть інакше – діти працюватимуть групами, висловлюючи свою точку зору без остраху помилитися. Також я вважаю позитивним, що маленьким учням не доведеться стримувати свою активність. У них буде можливість рухатись під час уроку, для цього клас поділено на зони. Мені відомо, що вивчення предметів проходитиме інтегровано, поєднуючи, наприклад, математику з мовою, біологією та малювання. При цьому зменшиться кількість домашніх завдань, а діти більше працюватимуть саме на уроках, – Юлія, мама першокласника.

– Про Нову українську школу ми почули на лінійці, а до цього вчителька розповідала, що першій клас навчатиметься за новою програмою. Але як саме, ми не зовсім зрозуміли. Коли сьогодні увійшли в клас, то побачили, що парти розставлені незвичайно, не рядками, як раніше. Мабуть, це якось пов’язано з нововведеннями, – Анастасія та Олександр, батьки першокласника.

– Про Нову українську школу мені відомо, що курс навчання більш розтягнутий, щоб у діточок в першому класі був час на адаптацію. Як батьки, ми очікували, що все буде зроблено для того, аби перехід від дитячого садка до школи не був болючим для малечі. На жаль, до 1 вересня нічого не було підготовлено. Тому ми обурені тим, що школа не встигла отримати необхідні меблі та посібники, які було обіцяно, – Антоніна, мама першокласниці.

– Нам вчителька розповідала на зборах, що буде нова програма навчання. А першій клас – це нібито продовження дитсадка, щоб не травмувалася психіка дитини, щоб вона поступово звикала до нового. Я з цим погоджуюсь, адже не кожна дитина йде до школи з певними знаннями та вміннями. Тому спочатку процес навчання повинен бути в ігровій формі, що як раз передбачає Нова українська школа. Я вважаю, що моєму синові тут буде комфортно знаходитись. Що стосується безпосередньо освітніх змін, то чіткого уявлення в мене, як у мами, поки що немає. Все це нове як для учнів, так і для батьків. Поживемо – побачимо, – Ірина, мама першокласника.

Отже, батьки мало що знають про нову програму навчання та нові підходи у початковій школі, ще менше – про освітню реформу в цілому. Але вони готові проходити всі етапи оновлення нашої освіти разом зі своїми дітьми.

Інші статті на цю тему

licey-4-uspeh-4-shkola

Але депутати міськради кажуть, що такого документа немає

zrujnovani-shkoli-kramatorsk
childrentoys

Продовжуємо розповідати про те, що сьогодні працює у місті

коментарі