Важливо :: Життя громади :: 17 вересня 2019 10:51 , Инна Пасечник
deti-bulling-buling-ckuvannya-zestokost-skola

Пам'ятка: поліцейські нагадали, що булінг - це погано

Поліцейські Краматорська нагадали про проблему цькування серед школярів та відповідальність, передбачену за булінг

Новий навчальний рік, нові знайомства, нове спілкування інколи може стати для дитини ненависним часом її життя. Не всі з легкістю будують стосунки з однолітками та переживають підлітковий вік. Часто в класах з’являються хлопці чи дівчата, які стають центром знущань та цькування з будь-яких причин. Інакше — жертвами булінгу, — повідомляє Краматорський відділ поліції Донецької області.

Епізоди жлрстокості серед дітей часом трапляються й у Краматорську. У червні інспоктор з ювенальної превенції склала адміністративний протокол на матір 15-річного хлопця. Він знущався над школяркою — морально. Батьки дівчинки звернулись до поліції. За цим фактом зібрали докази та склали протокол. 

Булінг (цькування) полягає у вчиненні учасниками освітнього процесу психологічного, фізичного, економічного, сексуального насильства учасниками освітнього процесу відносно малолітньої чи неповнолітньої особи чи навпаки. Часто булінг вчиняється із застосуванням засобів електронних комунікацій.  Стаття 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за вчинення булінгу. 

Крім того,  співробітники поліції Краматорська наголошують, що адміністративну відповідальність може понести навіть керівник закладу освіти за неповідомлення нацполіції про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу. Замовчувати факти цькування адміністраціям невигідно — такі дії караються накладенням штрафу або виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

    Як зрозуміти, що саме Вашу дитину цькують? Потрібно звернути увагу на зміну в поведінці дитини, а саме:

1. якщо у дитини мало або взагалі немає друзів, з якими вона проводить час;

2. якщо вона боїться ходити до школи або брати участь у заходах з однолітками (гуртки, спорт);

3. якщо у дитини з’являються зіпсовані речі;

4. якщо вона втрачає інтерес до навчання або раптом починає погано вчитися;

5. якщо приходить додому сумна, похмура, зі сльозами (або ж такі ознаки з’являються після спілкування в соціальних мережах);

6. якщо постійно відмовляється йти до школи, посилаючись на головний біль, біль у животі, погане самопочуття;

7. якщо має розлади сну або часті погані сни;

8. якщо втрачає апетит, проявляє тривожність, страждає від низької самооцінки;

9. якщо дитина наносить ушкодження сама собі, — це все привід для батьків замислитися про булінг.

Також, якщо дитину шантажують у школі, вона може почати просити додаткові гроші на кишенькові витрати, щоб відкупитися від агресора.

Поліцейські радять батькам не замовчувати факти цькування дитини, а звертатись до поліції і повідомляти педагога чи керівництво навчального закладу про проблему.

Інші статті на цю тему

vipuskniki-ta-yih-vchitelki

Випускники отримають по 20 тис грн, а їх вчительки - по 25 тис грн

vakcinaciya-privivka

Якщо Донеччина потрапить до "жовтої", "помаранчевої" чи "червоної" зони, а рівень вакцинації вчителів буде менший за 80%, то школа працюватиме дистанційно

rejting-shkil-doneckoyi-oblasti

Дві школи потрапили до ТОП-10 області

коментарі