Важливо :: Життя громади :: 13 лютого 2020 11:29 , Олексій Ладика
vrac-medik-medicinskaya-maska

Офіційно: у Краматорську немає "китайського" коронавірусу

Напередодні користувачів соцмереж наполохали чутки про виявлення цього вірусу

Станом на 12 лютого у Краматорську не зареєстровано жодного випадку підозри на захворювання, спричинені "китайським" коронавірусом COVID-19.

Про це повідомили у Краматорській міській філії Донецького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України.

Напередодні соцмережами розлетілися чутки, що у Краматорську начебто виявили дівчину, в якої є захворювання, викликане новим коронавірусом.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Краматорчанка в Китае: "Все очень напуганы коронавирусом и боятся повторения эпидемии"

Як з'ясували журналісти ZI, до Костянтинівки з Києва приїхала студентка, яка проходила практику у китайському Ухані – саме з цього міста почав поширюватися COVID-19. Через деякий час вона поїхала до Краматорська, де начебто вчиться в одному з місцевих вишів. Студентка скаржилася на самопочуття, а оскільки вона приїхала з Китаю, то її госпіталізували до лікарні у Маріуполі. Лабораторні дослідження не підтвердили у неї коронавірус.

Міська влада і медики запевняють, що роблять усе, щоб не допустити новий коронавірус на територію Краматорська. Зокрема, в усіх лікарнях впроваджені рекомендації МОЗ щодо дій медиків у випадку виявлення людини з симптомами, схожими на захворювання від COVID-19. Лікарі знають алгоритм дій щодо лабораторного обстеження таких людей, а у разі виявлення підозрілою особи знають, які служби та відомства про це інформувати.

Окрім того, у місті провели розрахунок потреби в засобах медичного призначення, захисного одягу, захисту органів дихання, профілактичних препаратів, дезінфекційних засобах.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: ОРЗ/ОРВИ атакуют школьников: эпидпорог превышен в 2,4 раза

Медиків додатково навчають дотримуватися вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні особи, яку підозрюють на хворобу від "коронавірусу".

Краматорцям рекомендують пильно стежити за станом свого здоров'я, а у разі виникнення симптомів (підвищення температури тіла, ускладнення дихання, кашлю) звертатися до лікаря. Якщо ж ви приїхали з Китаю та контактували з підтвердженим випадком захворювання новим коронавірусом, негайно повідомте про це медиків.

Інші статті на цю тему

sho-potribno-znati-sogodni-vranci

Оперативна інформація на поточний час у Краматорську: карта укриттів, офіційні повідомлення влади тощо

koronavirus-v-kramatorske

З початком війни інтерес до коронавірусу зник. Але чи зник сам коронавірус?

koronavirus

У порівнянні з попереднім тижнем - майже у 15 разів

коментарі