Важливо :: Життя громади :: 21 березня 2020 19:53 , Олексій Ладика
kirilenko

У Донецькій області запровадили режим надзвичайної ситуації: що це означає

Це не є надзвичайним станом!

У Донецькій області запровадили режим надзвичайної ситуації.

Про це у Telegram повідомив голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

За його словами, це рішення ухвалили на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з огляду на загрозу поширення COVID-19.

З огляду на це, місцевим органам влади рекомендується:

- призначити керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

- забезпечити транспортне перевезення працівників стратегічно важливих підприємств (організацій) та забезпечити їх стале функціонування в цілому - із дотриманням вимог, передбачених в рамках загальнодержавного карантину;

- з 00 годин 01 хвилини 23 березня 2020 року тимчасово заборонити роботу ринків та подібних до них поліфункціональних суб’єктів торгівлі з реалізації продовольчих і непродовольчих товарів за винятком випадків, коли вони є основним або єдиними постачальниками певного переліку продуктів харчування та товарів першої необхідності (за окремим рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування).

"Окремо підкреслюю: режим надзвичайної ситуації не є надзвичайним станом. Надзвичайний стан має право вводити лише голова держави за погодженням Верховного Ради. Введений нами режим надзвичайної ситуації потрібен для того, щоб мати правові підстави швидко й ефективно реагувати на можливий розвиток ситуації із захворюваністю на COVID-19", - написав Кириленко.

Очільник ДонОДА закликав жителів області не панікувати. Він запевнив, що ситуація наразі стабільна і контрольована: у регіоні один підтверджений лабораторно випадок ураження COVID-19. "Але маємо бути готові до будь-якого розвитку ситуації", - зазначив Кириленко.

Головна відмінність надзвичайного стану від надзвичайної ситуації в тому, що під час надзвичайного стану функції управління всіма державними органами, всіма підприємствами переходять до відповідних органів. Також при введенні надзвичайного стану є обмеження прав людини. При надзвичайній ситуацій таких обмежень немає.

Міністерство внутрішніх справ України пояснило, що означає режим надзвичайної ситуації:

Інші статті на цю тему

karantin

Лише "зелений" ковід-сертифікат звільняє від усіх обмежень

journalism-collaboration-1

Два регіони – виклики одні. Єднати країну та долати стереотипи неможливо без засобів масової інформації.

shkola-karantin-koronavirus

Ковід продовжує поширюватися серед краматорських дітей

коментарі