Важливо :: Життя громади :: 06 квітня 2020 13:43 , Олексій Ладика
kramatorskii-gorodskoi-sud

Суд у Краматорську вирішив не карати торговців, яких поліція спіймала на порушенні карантину

В обох випадках судді не знайшли порушень

Краматорський міський суд розглянув справи щодо двох торговців, щодо яких поліцейські склали протоколи за порушення карантину.

Ці рішення можна знайти в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

21 березня правоохоронці склали протокол на продавчиню магазину "Трьошка" на вул. Шкільній у Старому місті.

В документі зазначалося, що жінка не припинила роботу магазину, де приймала покупців та торгувала непродовольчими товарами. Цим вона порушила відповідні постанову Кабінету міністрів України та розпорядження міського голови щодо заборони роботи непродовольчих магазинів.

У суді жінка сказала, що вона працює у магазині "Трьошка" та продає засоби гігієни. За її словами, власник магазину не приймав рішення щодо закриття закладу.

Суддя під час розгляду справи встановила, що продавчиня не приймала покупців та не продавала непродовольчі товари, як це зазначено у поліцейському протоколі, а торгувала засобами гігієни, що не суперечить забороні. Окрім того, у протоколі щодо порушення були виправлення – і цей факт теж пішов на користь жінки.

У підсумку суддя закрила провадження по справі "у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення".

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Более 200 жителей Донетчины привлечены к ответственности за нарушение карантина

Другий випадок теж стався у Старом місті. 30 березня жінка продавала штучні квіти та інші непродовольчі товари на зупинці громадського транспорту по вулиці Комерційній. За це поліцейські склали на неї протокол щодо порушення карантину.

У суді жінка заперечила свою провину і сказала, що вона не є суб`єктом господарювання, як фізична особа-підприємець (ФОП) не зареєстрована. Суддя з'ясувала, що жінка дійсно не зареєстрована як ФОП, а отже її дії не підпадають під заборону постанови Кабінету міністрів.

У підсумку суд закрив справу "у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення".

Нагадаємо, 17 березня мер Краматорська Андрій Панков оголосив про посилення карантину у місті, які виходять з рішення Кабміну від 11 березня. Всі заклади громадського харчування, розважальні заклади, непродовольчі магазині повинні бути закриті, всі масові заходи з кількістю понад 10 чоловік заборонені, припинено транспортне сполучення між містами і областями, запроваджуються обмеження на проїзд в громадському транспорті - не більше 10 пасажирів одночасно.

Згідно з ухваленими Верховною Радою "коронавірусними законами", за порушення умов карантину передбачений штраф в розмірі 17-34 тисяч гривень для звичайних громадян і 34-170 тисяч гривень для чиновників. Що ще передбачають ці закони, читайте на сайті Kramatorsk Post за посиланням.

Інші статті на цю тему

lokdaun-kramatorsk

Промислове виробництво в основному впало, а ось роздрібна торгівля зросла

kritij-rinok-karantin-kramatorsk

В четверг, 23 сентября в Краматорске и на всей территории Украины начнут действовать правила желтой зоны. Что запретят и какие запреты смогут обойти вакцинированные

krasnaya-zona-karantin

Обмеження не будуть діяти у випадках 100-відсоткової імунізації співробітників та відвідувачів закладів

коментарі