Важливо :: Життя громади :: 18 червня 2020 16:56 , Олексій Ладика
skola-28-novoselovka

У Краматорську хочуть "оптимізувати" селищну школу: батьки та виконком проти

Управління освіти пропонує залишити у школі лише початкові класи

У Краматорську хочуть оптимізувати 28-у школу, яка розташована у селищі Новоселівка. Батьки дітей, які там навчаються, виступають проти цього і звернулися з відповідним листом до ЗМІ та міського голови Андрія Панкова.

Аргументи чиновників щодо скорочення 28-ї школи

Питання щодо скорочення школи піднімали на засіданні членів виконкому 17 червня. Управління освіти пропонує залишити у 28-й школі лише молодші класи, а дітей, що навчаються з п’ятого по дев’ятий клас – розподілити по інших школах міста.

Чиновники зазначають, що у цій школі у середньому навчаються 5-8 дітей у класі. Один клас взагалі має двох учнів, але є клас і з 13 учнями. В Управлінні освіти кажуть, що за новим законом про загальну середню освіту норма наповнюваності класу складає 25 дітей.

У перерахунку на одну дитину витрати на 28-у школу найбільші у Краматорську – 46 тис. грн на учня. В інших школах міста із повноцінною наповненістю вартість складає, подекуди, усього 16-18 тисяч гривень на рік, повідомляє Краматорське самоврядування.

Оптимізація, на думку чиновників, дозволить скоротити витрати на утримання ставок вчителів.

"Село не вимирає": батьки проти оптимізації

Батьки учнів 28-ї школи виступають проти таких заходів і проти аргументів, які наводяться на користь скорочення. Звернення від них прийшло на електронну пошту Kramatorsk Post.

Вони кажуть, що, по-перше, Новоселівка "не вимирає, діти народжуються, багато молоді, демографічна ситуація стабільна".

Посилаючись на той самий закон про загальну середню освіту, батьки кажуть, що у школах, розташованих у селах і селищах, кількість учнів у класах визначається демографічною ситуацією, але повинна становити не менше п'яти осіб. При меншій кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною формою навчання.

"Відповідно, підстави для реорганізації школи відсутні", – заявляють батьки.

Окрім того, найближча школа розташована за 15 км – це 23-а школа, і саме туди Управління освіти планує переведення новоселівських старших учнів. Батьки впевнені: витрати на перевезення значно перевищують фінансування ЗОШ №28.

А ще батьки бояться, що після оптимізації школу просто закриють. В якості прикладу вони наводять сільську школу у Дмитрівці на Харківщині: спочатку школу реорганізували на початкову, а потім вона припинила існування.

Ось повний текст листа батьків учнів 28-ї школи:

Відповідного листа вони спрямували і міському голові Андрію Панкову.

Що кажуть члени виконкому та мер Краматорська

Члени виконкому, обговорюючи питання оптимізації 28-ї школи, вирішили, що закриття 5-9 класів не вирішить проблему: будівлю школи, навіть з меншою кількість учнів, все ж доведеться опалювати, витрачати кошти на її ремонт та утримання.

Окрім того, старших дітей треба буде забезпечити транспортом, що не тільки зменшить економічний ефект від закриття, але також змусить дітей проводити близько години у дорозі до найближчої школи.

Таку думку розділяє і міський голова Андрій Панков. Він вважає, що рішення щодо оптимізація скоріше матиме не економічній, а соціальний ефект.

У підсумку члени виконкому рішення щодо оптимізації не підтримали, відправили його на доопрацювання та доручили начальниці Управління освіти Марині Мозольовій "більш ґрунтовно дослідити це питання".

- - - - - - - - - -

реклама

Многие сооружения нуждаются в хорошем освещении. Мобильные осветительные вышки (мачты), представленные по ссылке https://dalgakiran.ua/produkciya/osvetitelnye-machty - отличное решение. Они позволяют организовать соответствующее освещение практически на любом объекте или территории. Более детально на сайте dalgakiran.ua.

Інші статті на цю тему

shkola-internat-10

Батьки скаржаться, що дітей виганяють зі школи. Ми звернулися до департаменту освіти за поясненням

uchenici-200-baliv

Через війну вони евакуювалися з рідного міста і складали тести на Дніпропетровщині

stashkevich-shkola

Одна петиція вже набрала необхідну кількість голосів, друга - поки що половину

коментарі