Важливо :: Життя громади :: 07 вересня 2020 16:12 , Олексій Ладика
osmd-yubileinaya-23

Як перетворити багатоповерхівку на "цукерку": приклад краматорського ОСББ "Ювілейна, 23"

На саму лише квартплату у будинку роблять ремонти

80% багатоповерхових будинків у Краматорську перебувають під управлінням однієї комунальної компанії і часто мешканці цих будинків скаржаться у соцмережах на якість послуг, які вони отримують.

Тим часом у місті створюються об'єднання співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ), які доводять, що коли мешканці самі опікуються своїми домівками, то ці домівки перетворюються на "цукерку". Один з таких прикладів – краматорське ОСББ "Ювілейна, 23".

Воно існує три роки і за цей час у дев'ятиповерхівці на чотири під'їзди замінили вікна, лавки та смітники. Окрім того, у підвалах – повністю нові комунікації, там сухо і чисто. А ще зробили нову отмостку навколо будинку, відремонтували ліфти, закінчують ремонт цоколя і даху, зробили ремонт в одному з під'їздів.

Ремонт у другому під'їзді: до і після (зліва направо)

Усе це мешканці будинку створюють лише за рахунок щомісячної квартплати. Одна із співвласниць "Ювілейної, 23" Ірина Кірпа, каже, що для створення та повноцінного існування ОСББ потрібні три речі: свідоме ставлення мешканців до будинку як до свого власного, повинна бути хороша команда правління ОСББ, в якій буде взаєморозуміння і повага, а ще важливо вгадати з підрядником.

Керівниця ОСББ "Ювілейна, 23" Людмила Сахно погоджується: за її словами, для успішної роботи об'єднання потрібні ефективне правління та активні мешканці.

"Для того, щоб ваше ОСББ було успішним, потрібні хороше правління, працююче правління, і активні люди у будинку. І тоді у такому сімбіозі і будувати, і створювати набагато простіше, ефективніше та продуктивніше. Тому я дякую усім мешканцям будинку за те, що ми разом робимо. Ми зробили багато і зробимо наш будинок набагато краще", – сказала вона.

Голова правління ОСББ "Ювілейна, 23" Людмила Сахно на даху будинку - він зараз ремонтується

Ірина Кірпа додає: після створення ОСББ змінився не лише стан будинку – змінилися люди. "Люди стали дійсно ставитися до цього будинку, до цієї "махіни", як до свого, як до частинки свого. Вони навіть між собою стали більш згуртовані, розумієте?".

У планах на наступний рік в ОСББ "Ювілейна, 23" – ремонт у ще двох під'їздах і встановлення нового дитячого майданчика. І вже тепер мешканці подумують над створенням ландшафтного дизайну навколо будинку.

***

Матеріал опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED). Погляди авторів цього матеріалу не обов’язково збігаються з офіційною позицією NED

Інші статті на цю тему

kramatorsk-dobri-susidі

Міський голова затвердив склад робочої групи, що створить Концепцію креативного перетворення Краматорська

osmd-bulvar-kramatorskiy-24

Когда жильцы пришли регистрировать объединение, оказалось, что оно зарегистрировано на человека, которого они не знают

seminar-osbb

Також там вчитимуть, як залучити інвестиції і гранти для розвитку свого будинку

коментарі