Важливо :: Життя громади :: 31 липня 2023 15:20 , Краматорск Пост
fakemarriagecover

270 тисяч гривень за фіктивний шлюб та виїзд за кордон під час воєнного стану: на Краматорщині викрито злочинну схему

Але щось пішло не так та схема не спрацювала

У травні 2023 року троє мешканок Костянтинівки під час воєнного стану організували злочинну схему задля переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон. Підозрювані познайомились з 20-річним хлопцем, який шукав заробіток. Вони переконали його у тому, що для уникнення мобілізації та влаштування на роботу, він повинен поїхати з країни.

Жінки запропонували «призовнику» укласти фіктивний шлюб з однією з них, а саме 31-річною підозрюваною, яка має інвалідність 2 групи. За їхнім задумом новоспечений чоловік мав виїхати зі своєю «обраницею» за кордон у якості супроводжуючого. Свої послуги винахідливі мешканки м. Костянтинівки оцінили у 270 000 грн, повідомляє Відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури. 

Вони також запевнили «нареченого», що мають вплив на співробітника одного з відділів державної реєстрації актів цивільного стану у Краматорському районі. Він мав не звертати увагу на різницю у віці та прискорити оформлення шлюбу.

Після отримання вказаної пропозиції чоловік звернувся до правоохоронців. 24 липня 2023 року уклавши так званий шлюб та отримавши свідоцтво, він передав підозрюваним обумовлену суму, після чого двох жінок затримали поліцейські.

Усім трьом жінкам повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України та двом з них ще й у зловживанні впливом (ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Наразі одній з них вже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Стосовно ще двох – клопотання розглядаються у суді.

 

 

Інші статті на цю тему

VPOnewhelpcover

Мінреінтеграції готує зміни

Bombsandrugscover

Досудове розслідування відбувається одразу за двоvа статтями Кримінального кодексу

Brothelcover

За кілька місяців там встигли "попрацювати" 10 жінок