Важливо :: Політика :: 09 серпня 2021 14:58 , Краматорск Пост
maksim-efimov

5 законів, понад 80% пропущених голосувань: що нардеп Максим Єфімов напрацював за два роки у Верховній Раді

Він не голосує, навіть коли присутній у залі засідань

Два роки тому відбулися вибори до Верховної Ради, за підсумком яких краматорці вирішили, що їх у парламенті буде представляти Максим Єфімов. Він обирався як самовисуванець, але наразі входить до складу депутатської групи "Довіра".

Участь Єфімова у голосуваннях

За даними Громадянської мережі ОПОРА, за ці два роки Єфімов не брав участі у більшості голосувань, навіть будучи присутнім у Верховній Раді – це 6286 голосувань або 65,6%. Ще під час 1566 (16,3%) голосувань Максим Єфімов був відсутній. Відповідно в 1444 (15,1%) випадках він проголосував схвально, в 273 (2,9%) випадках утримався і тільки 13 (0,1%) разів за 2 роки голосував проти.

test

Максим Єфімов частіше за інших нардепів з Донеччини голосує проти лінії депутатської групи - відсоток голосувань проти фракції у нардепа становить 64,1.

Кількість і якість законопроєктів

Діяльність роботи депутатів-мажоритарників можна оцінити, зокрема, по якості та кількості законодавчих ініціатив, які вносяться ними на розгляд. Депутати можуть подавати законопроєкти індивідуально або у співавторстві з іншими. Саме другий варіант є більш популярним серед депутатів, бо це збільшує шанс на ухвалення законопроєкту.

Першу трійку за кількістю поданих законопроєктів серед депутатів-мажоритарників з Донеччини очолюють представники «Опозиційної платформи – За життя»: Юрій Солод з 245 ініційованими законопроєктами, Валерій Гнатенко зі 145 законопроєктами та Володимир Мороз зі 129 ініціативами.

Максим Єфімов подав 36 законопроєктів. Якщо казати про їхню тематику, то більша частина стосувалася економічної політики (18) та галузевого розвитку (14). Три законопроєкти стосувалися гуманітарної політики і один - соціальної.

test

Хоч за кількістю законодавчих ініціатив Єфімов поступається п'ятьом нардепам-можоритарникам з Донеччини, та за якістю він один з лідерів. П'ять ініціатив нардепа у підсумку стали законами: пройшли всі стадії розгляду, були підписані чи набули чинності. Для порівняння - із 245 ініціатив Юрія Солода жоден ще не став законом.

Народний депутат

Група/фракція, в яку входить

Кількість ініційованих законопроєктів

Кількість ухвалених законопроєктів

1.

Юрій Солод

«Опозиційна платформа – За життя»

245

0

2.

Валерій Гнатенко

«Опозиційна платформа – За життя»

145

1

3.

Володимир Мороз

«Опозиційна платформа – За життя»

129

2

4.

Дмитро Лубінець

«За майбутнє»

104

9

5.

Муса Магомедов

Позафракційний

37

2

6.

Максим Єфімов

Депутатська група «ДОВІРА»

36

5

7.

Сергій Магера

Позафракційний

33

0

8.

Вадим Новинський

Позафракційний

29

1

9.

Федір Христенко

«Опозиційна платформа – За життя»

26

0

10.

Олександр Ковальов

Депутатська група «ДОВІРА»

18

0

11.

Євген Яковенко

Позафракційний

2

1

12.

Андрій Аксьонов

Позафракційний

0

0

 

Які ініціативи Єфімова стали законами

Однією з ініціатив Максима Єфімова стало відновлення можливості іпотечного кредитування на Донеччині, де вже 7 років йдуть бойові дії. За цей час у регіоні не будували житлові багатоповерхівки і взяти кредит на купівлю нерухомості навіть на вторинному ринку через мораторій було неможливо.

Нардеп Максим Єфімов подав відповідний законопроєкт про відновлення з 1 травня 2021 року іпотечного кредитування фізичних осіб, які проживають на території проведення ООС. Також співініціаторами стали нардепи з Донеччини Вадим Новинський та Валерій Гнатенко.

Цей законопроєкт підписаний і Краматорська міська рада, яку очолює міський голова Олександр Гончаренко з команди Максима Єфімова, затвердила програму здешевлення іпотечних кредитів.

Ось інші законопроєкти, одним з ініціаторів яких був Максим Єфімов, і які стали законами:

  • про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення;
  • про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019);
  • про внесення змін до додатка № 3 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо компенсації у зв'язку з підвищенням тарифів на електричну енергію;
  • про внесення змін до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку».

Єфімов не любить виступати з трибуни

Виступи з трибуни Верховної Ради – це дієвий механізм донесення власної думки до колег-народних депутатів. Проте далеко не всі мажоритарники з Донеччини користуються такою можливістю.

Найбільшу кількість виступів, а саме 144, мав Дмитро Лубінець з депутатської групи «За майбутнє» – загалом за 2 роки роботи в Раді він проговорив 3 години 37 хвилин.

А ось Максим Єфімов жодного разу не скористався можливістю висловити власну думку - у нього нуль виступів.

test

Інші статті на цю тему

maksim-efimov

Нардеп став співавтором шести ухвалених законів

emss

Краматорський завод обрав містом нової реєстрації Бориспіль

ffu-prodaksn-1

Де зараз завод і його обладнання - невідомо

коментарі