Важливо :: Життя громади :: 27 липня 2021 18:06 , Олексій Ладика
elektrichestvo-elektrik-res

50 абонентів без світла, 90 машин сміття: у Краматорську досі долають наслідки негоди

Загалом негода залишила без електроенергії 43 тисячі мешканців Краматорська

Попри те, що сильна злива наробила шкоди у Краматорську майже тиждень тому, наслідки негоди долають досі. Станом на 27 липня без електроенергії залишаються 50 абонентів, ще понад 40 повалених дерев не прибрали.

Про це стало відомо на сьогоднішній апаратній нараді.

За словами начальника Управління з питань цивільного захисту Сергія Кукочки, поблизу багатоповерхівок від сильного вітру впало 187 дерев та великих гілок. Станом на 27 липня розпиляли 143 дерева, залишилося 44. За його словами, сьогодні-завтра ці роботи будуть завершені.

Після негоди комунальники зібрали приблизно 90 машин сміття - це колоди, гілки і так далі. На сьогодні вивезено 27 машин, залишилося ще понад 60. Роботи з вивезення сміття мають завершити 5-6 серпня.

КП ДРУАС зі свого боку працювало на 33 об'єктах - деревах та великих гілках, які впали від великого вітру не на прибудинковій території, Загалом обрізано і розпиляно 27 великих гілок і видалено 15 дерев. На сьогодні залишаються в роботі два об'єкти - до завтра робота буде завершена.

Від сильного вітру падали не лише дерева, у деяких будівлях від нього зривало покрівлю. З такою бідою, наприклад, зіткнулась бібліотека на Шабельківці. Загалом до комунальників надійшло 13 заявок про протікання дахів через те, що шквальний вітер зривав покриття. За словами Сергія Кукочки, усі заявки виконані.

Півсотні абонентів без світла

Керівник Краматорських РЕМ Степан Івах розповів, що внаслідок негоди у Краматорську було знеструмлено 155 підстанцій із 385, це 40% від усієї кількості. Через це більше 43 тисяч мешканців міста залишилися без світла. До ліквідації наслідків негоди залучили шість бригад РЕМ, електриків з Костянтинівки, Торецька та Слов'янська, рятувальників та інші комунальні служби міста.

Станом на 27 липня без електроенергії залишаються близько 50 абонентів. В основному це мешканці приватних будинків: Ясногірка - 8 абонентів, Іванівка, Городещине - 2, Красногірка - 13, Біленьке - 10, Новий Світ, Веселе, Новоселівка - 10, Шабельківка - 1, Пчолкіне - 1, Соцмісто - 2.

"Докладемо всіх зусиль, щоб до п'ятниці усі мешканці були зі світлом", - сказав Івах на апаратній нараді.

Начальник РЕМ сказав, що основна причина відключень світла у селищах - електричні дроти у деревах. Загалом від мешканців селищ надійшло 398 заявок про відключення електроенергії.

Міський голова Олександр Гончаренко закликав селищних старост працювати з населенням, щоб вони обрізали гілки дерев, які можуть пошкодити електричні дроти. 

"За останні 5-10 років така негода вперше у нашому місті, але такої кількості відключень та перебоїв з електроенергією я не пам'ятаю взагалі", - сказав мер.

За словами Сергія Кукочки, до краматорського Контакт-центру за 21-23 липня надійшло 7882 звернення від 2198 абонентів - більшість абонентів зверталися по 2-3 рази. 

Халепа трапилася і з Контакт-центром - під час негоди згорів генератор, який забезпечував його електроенергією у ці дні. Через це мешканці Краматорська майже добу не могли додзвонитися до Контакт-центру - потім патрульні поліцейські надали установі свій генератор.

Гончаренко звернув увагу керівниці КП "СЄЗ" Марини Бурлай, яка опікується Контакт-центром, що у майбутньому такі випадки не мають повторитися. "Не може місто залишитися без Контакт-центру на ніч!", - сказав міський голова.

Інші статті на цю тему

naslidki-uraganu-u-kramatorsku

Мешканці селищ традиційно залишились без світла

svitlo

Він застосовуватиметься у разі потреби збалансувати енергосистему

ribki-zagibli

Понад добу у місті немає електрики

коментарі