Важливо :: Життя громади :: 15 лютого 2022 12:12 , Олена Круглова
abonplata-ta-rozrahunki-za-vodu-u-kramatorsku (1)

Абонплата та "зайві" куби: "Краматорський водоканал" пояснив свої нарахування за січень

Передавати показання лічильників тепер треба в останні два дні поточного місяця, а абонплату платити, навіть якщо не користувалися водою

Після отримання платіжок за січневі комунальні послуги для багатьох краматорців виявилися незрозумілими нові розрахунки тарифів на воду.

Мужчина принимает душ и поет

Тут можна заламати мозок, але ми зробили все, щоб пояснити максимально доступно і "на пальцях"

Одним з найгостріших стало питання щодо нововведеної абонплати. А другим – ніби-то «дописані» зайві кубометри спожитої води за минулий місяць.

Роз’яснення надав головний інженер КВП «Краматорський водоканал» Євген Ісіметов під час сьогоднішньої апаратної наради виконконкому Краматорської міськради.

Він нагадав, що з 1 січня підвищився тариф на центральне водопостачання та водовідведення, і складає наразі 33,46 грн. Цей тариф для "Краматорського водоканалу" встановила Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Введення абонплати Євген Ісіметов пояснив вимогою відповідної постанови Кабміну України. А також підкреслив, що нарахування абонплати не залежить від обсягів спожитої води. Тобто її вартість є фіксованою і сплачувати її необхідно щомісяця, навіть якщо водою не користувалися.

Нагадаємо, що наразі для мешканців багатоповерхівок з індивідуальними лічильниками абонплата становить 33,65 грн, для приватного сектору та будівель, що стоять окремо - 17,88 грн.

За словами пана Ісіметова, послуга абонплати включає витрати, які пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, формуванням та доставкою рахунків за спожиті послуги, обслуговуванням баз даних споживачів, наданням інформаційних послуг, обслуговуванням та заміною лічильників.

Також пан  Ісіметов додав, що раніше всі ці витрати були врахованими до основного тарифу на водопостачання та водовідведення. А з 1 січня 2022 року ці витрати вивели в окрему послугу.

Щодо другого питання. «Дописані» зайві куби за спожиту воду у січні пан Ісіметов пояснив зміною методики розрахунків.

Він зауважив, що тепер для коректного нарахування спожитого обсягу води абоненти мають передавати показники власних водяних лічильників в останні два дні поточного місяця.

Якщо ж показники лічильників будуть отримані абонвідділом водоканалу та внесені у програму за старими вимогами, тобто 20-25 числа, то програмне забезпечення буде автоматично нараховувати додаткові куби, які, теоретично, мав би спожити конкретний абонент до кінця місяця. Цей автоматичний розрахунок здійснюється на підставі отриманих даних за попередні періоди.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

Peugeot

Автівка має бути обладнана системою кріплень дитячих крісел та аудіосистемою на чотири колонки

voda

З 1 січня 2022 року містяни сплачують абонплату разом з “традиційним” тарифом на воду.

oplata-za-vodopostachannya

А також наголосив на ризику блокування банківських карток злісних неплатників

коментарі