Корисно :: Пояснюємо :: 23 лютого 2021 18:29 , Олексій Ладика
karantin

Адаптивний карантин повертається: Донеччина опинилась у "помаранчевій зоні"

Розповідаємо, що це означає

З 24 лютого Україна повертається до адаптивного карантину. Діятимуть чотири рівні епідеміологічної небезпеки - зелений, жовтий, помаранчевий і червоний.

Краматорск 2020

Главные события уходящего года на одном таймлайне

Базовий режим для всієї країни - жовтий. Директор департаменту цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької облдержадміністрації Ігор Бойко на брифінгу у Краматорську назвав обмеження, які передбачає жовтий рівень небезпеки:

- дозволяється проведення масових заходів (культурних, спортивних тощо), якщо для однієї особи передбачатиметься 4 кв метри площі, або з наповненістю залів понад 50% місць. Раніше діяли обмеження, що в заходах можуть брати участь не більше 20 осіб і для кожного мало бути передбачено 5 кв. метрів площі;

-  дозволяється відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб;

- можна проводити матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від передбачених місць;

-  будуть працювати ресторани, кафе, бари та їдальні – до 24 години (раніше працювали до 23 години);

-  у спортзалах та фітнес-центрах можна перебувати одній особі на 10 кв метрів, у басейнах – не більше, ніж 4 особи на одній доріжці для індивідуальних занять або 6 осіб для спортивно-тренувальних груп (раніше в спортзалах діяли умови перебування однієї особи на 20 кв м загальної площі приміщення та заборонялась діяльність басейнів).

Окрім того, у громадських місцях та у транспорті, як і раніше, потрібно носити захисні маски.

Донеччина опинилась у "помаранчевій зоні"

23 лютого Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) оприлюднило оновлений перелік зон карантину і Донеччина опинилася у "помаранчевій зоні".

test

На сайті МОЗ йдеться, що цей рівень встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Він не передбачає встановлення додаткових обмежень на державному рівні, але сигналізує про небезпеку наближення до червоного рівня.

Якщо червоний рівень запровадять, то будуть діяти жорсткі обмеження, які діяли під час січневого локдауну: не працюватимуть кафе та ресторани, торговельно-розважальні центри та кінотеатри, школи та інститути, непродовольчі ринки та магазини, фітнес-центри, басейни та спортивні зали,

Наразі у "червоній зоні" опинилися дві області - Івано-Франківська та Чернівецька.

У Краматорську зростає рівень захворюваності на Covid-19

Начальник міського відділу охорони здоров’я Андрій Петриченко на апаратній нараді 23 лютого повідомив, що у Краматорську спостерігається поступове зростання кількості діагностованих випадків коронавірусу у щотижневому розрізі. 

Петриченко зазначив, що наразі у Краматорську достатня кількість місць у лікарнях, але це сигнал, що мешканцям потрібно відповідальніше ставитися до  дотримання протиепідемічних заходів, щоб не допустити погіршення ситуації. 

Що стосується шкіл, то станом на 23 лютого через підозру чи виявлені випадки захворювання коронавірусом на дистанційному навчанні перебуває 6 класів, повідомила начальниця управління освіти Ірина Каракулова. Рівень захворюваності школярів на ГРВІ складає в середньому 16%.

Інші статті на цю тему

koronavirus

У порівнянні з попереднім тижнем - майже у 15 разів

smert-koronavirus

Це перший летальний випадок за останні кілька місяців

bolezn-koronavirus

З початку року у місті жодна людина не померла від коронавірусу

коментарі