Важливо :: Життя громади :: 30 січня 2020 16:41 , Олексій Ладика
lenin-nkmz

Активісти: у Краматорську залишився єдиний на Донеччині пам'ятник Леніну

Загалом в Україні близько 20 таких пам'ятників

Єдиний у Донецькій області пам'ятник радянському лідеру Володимиру Леніну розташований у Краматорську – на території Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ).

Про це розповів голова громадської організації "Світанок" та ініціативи "Декомунізація. Україна" Вадим Поздняков, передає Вільне радіо.

“Пам’ятники, які підпадають під дію закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режиму,  мають бути або в музеях, або десь на складах. Тобто, в публічному просторі їх взагалі не має бути, згідно із законом. На Донеччині зараз, наскільки мені відомо, ще залишився пам’ятник на заводі НКМЗ в Краматорську, і голова заводу не сильно поспішає його демонтувати”, — сказав він.

Читайте также: В Краматорске насчитывается 58 памятников

Загалом активісти нарахували в Україні 20 пам'ятників Леніну. Більшість з них розташовані на території Одеської області у місцях компактного проживання етнічних болгар та гагаузів.

Нагадаємо, пам'ятник Леніну на центральній площі Краматорська був зруйнований у квітні 2015-го року. Того ж року набув чинності "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", який ще називають "законом про декомунізацію". Цей документ передбачає заборону та демонтаж радянської символіки та пам'ятників на всій території України.

Інші статті на цю тему

zavod-nkmz-rabochie

Керівництво заводу запевняє, що це тимчасовий захід до відновлення можливості працювати

NKMZcover

Що відбувалося з підприємством за понад рік великої війни

obstril-nkmz (1)

Також постраждали понад 20 багатоповерхівок і ТЦ "Амстор"

коментарі