Важливо :: Життя громади :: 10 липня 2023 12:30 , Краматорск Пост
librariescover

Ані Пушкіна, ані Горького: декомунізація та деколонізація завітали до бібліотек Краматорська

Тепер в їхніх назвах лише порядкові номери

З початком повномасштабного вторгнення рф процеси декомунізації та деколонізації в Україні пришвидшилися. 

Так, нещодавно усі міські бібліотеки Краматорьска були позбавлені присвоєних ним раніше імен фізичних осіб (Пушкіна, Горького), що пов'язані з радянським минулим. В назві бібліотек залишено раніше присвоєні їм порядкові номери, а Дитяча центральна бібліотека ім. О. Пушкіна стала просто Дитячої центральною бібліотекою

Також до юридичної документації бібліотек введено назви вулиць, встановлені розпорядженням №269-р від 19.04.2023 року «Про перейменування вулиць, провулків в Краматорській міській територіальній громаді». Про це повідомляє Краматорська міська рада. 

Міські бібліотеки зараз - це місця, де можна зареєструватися на гуманітарну допомогу, отримати цифровий підпис та інші допомогу. 

Нагадаємо, що напередодні нового року у Краматорську демонтували останній пам'ятник російським і радянським діячам - це було погруддя російського поета Олександра Пушкіна в тоді ще однойменному парку 

А перед тим у середині грудня міська влада Краматорська запропонувала мешканцям міста долучитися до громадського обговорення з питання перейменування деяких вулиць. У результаті вже у квітні у місті перейменували 307 вулиць та провулків, а також парк Пушкіна, який став Family park. 

Фото - Центральна міська публічна бібліотека Краматорської міської ради.

Інші статті на цю тему

Kramatorsk

Як адміністративна реформа стосується Краматорська та Краматорського району

Sviatohirsk
Lyman

Кілька днів тому там розпочали процес деколонізації