Важливо :: Життя громади :: 14 вересня 2023 16:10 , Максим Ходушко
Decolonizationcover

Архангельська, Тітова, Маяковскього: ще в одному місті Краматорського району хочуть позбутися таких назв вулиць

У Костянтинівці розпочали процес деколонізації міських топонімів

Розпочате у 2016 році, у Краматорську завершили у квітні 2023-го, коли з міських вулиць зникли імена радянських діячів, а замість назв на честь російських міст з'явилися Бахмутська, Ізюмська, Героїв Азовсталі та інші.

Але у Краматорському районі процес декомунізації та деколонізації ще далекий від завершення Раніше ми писали, що до нього долучилися у Дружківській громаді.

Костянтинівська громада розпочинає процес деколонізації

Нарешті цим питанням вирішили зайнятися у Костянтинівці. Днями на Фейсбук сторінці Костянтинівської міської військової адміністрації з'явилося звернення до мешканців громади - повідомлення про початок проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ Костянтинівської міської територіальної громади у формі електронних консультацій з громадськістю.

Всього пропонується перейменувати 140 об’єктів у м. Костянтинівка та 96 у старостинських округах (Білокузьминівському, Іванопільсьому та інших).

Серед назв, які треба змінити, чимало таких, які донедавна зустрічалися й у Краматорську - Архангельська, Астраханська, Білоруська, Магнітогорська, Маяковського, Шмідта та інші.

test Деякі з вулиць, які пропонують перейменувати у Костянтинівській громаді - сайт Костянтинівської МВА

Інформаційні повідомлення про проведення громадського обговорення оприлюднили на платформі EDEM та на сайті Костянтинівської МВА, на якому саме й надано список запропонованих до перейменування об’єктів.

Взяти участь в обговоренні можуть фізичні та юридичні особи Костянтинівської міської територіальної громади, а також громадські об'єднання, що не є юридичними особами. 

Контактний номер телефону для консультацій з питань, винесених на громадське обговорення: (099) 935-77-56, електронна пошта obgovoren2023@ukr.net.

Як все буде відбуватися

Сам процес перейменування відбуватиметься подібно до того, як це було у Краматорську.

Строк проведення громадського обговорення: з дня оприлюднення даного інформаційного повідомлення (з 12 вересня 2023 року по 13 листопада 2023 року) в три етапи:

I етап - збір пропозицій щодо нових назв (12 вересня - 02 жовтня 2023 р.) - можна заповнити гугл-форму за посиланням або у формі опитувального листа, з  відправкою на електронну пошту obgovoren2023@ukr.net або особисто на адресу: м. Костянтинівка, пл. Перемоги, 6;

II  етап - опрацювання зібраних пропозицій комісією (03 жовтня по 23 жовтня 2023 р.);

III етап - громадське обговорення щодо варіантів назв, які пропонується дати вулицям, провулкам, проспектам, площам населених пунктів Костянтинівської міської територіальної громади з урахуванням пропозицій від представників громадськості та рекомендацій комісії з упорядкування найменувань вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, інших об’єктів, демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, розташованих на території Костянтинівської міської територіальної громади (4 жовтня по 13 листопада 2023 р.).

Інші статті на цю тему

Kramatorskstreetspart6cover

Продовжуємо розповідь, які вулиці з'явилися у Краматорську

Streets62cover

Продовжуємо розповідь про деколонізовані назви вулиць у Краматорську

doshka

Найближчим часом у місті демонтують ще одну дошку