Важливо :: Життя громади :: 19 жовтня 2023 12:31 , Микола Жалнін
babay8

“Бабай” - все. На Запоріжжі ліквідували відомого російського терориста, який захоплював Краматорськ у 2014-му

Алєксандр Можаєв брав участь у російсько-українській війні з 2014 року

На тимчасово окупованій росіянами частині Запорізької області Сили оборони України ліквідували російського терориста Алєксандра Можаєва, відомого під прізвиськом "Бабай". Про це повідомляють російські “воєнкори” і полковник ЗСУ Анатолій Штефан.

testtest

Російсько-українська війна для Можаєва розпочалася у 2014 році, коли той через тимчасово окупований росіянами Крим приїхав до Слов'янська робити на Донеччині так звану "русскую весну". На той момент він знаходився на Росії у розшуку по справі замаху на вбивство людини.

У Краматорську цей терорист брав участь у захопленні адмінбудівель, тоді ж він дав у будівлі захопленої міськради своє перше публічне інтерв'ю.

Під час російської окупації міста Краматорськ "Бабай" був так званим "військовим комендантом". Зокрема, на цьому відео за травень 2014 року, він розважався на Площі Миру з місцевими мешканцями під пісню про "русских казаков"

З терористом під час окупації міста охоче фотографувались деякі мешканці Краматорська:

testtesttesttesttest

test Краматорці фотографувались з "Бабаєм" під час окупації міста. Фото із соцмереж

Ось що розповідав про роль "Бабая" у захопленні росіянами Краматорська один з ватажків так званої "днр" та військовий злочинець Ігор Гіркін майже через рік після тих подій у березні 2015 року в російській газеті "Вести сегодня" .

"Він був у нашій групі та переходив кордон (України, — ред.) разом з нами. Дуже тяжко переходив, я хотів його залишити на російській території, але він пообіцяв дійти і дійшов, хоча з нього зняли все озброєння. Він немолода людина, фізично був погано підготовленим. Але претензія не в цьому, а в тому, що він дезертирував з групою козаків.

Коли була виділена група для зайняття адмінбудівель у Краматорську, він пішов разом з цією групою, яка за великою частиною була "козачою". Далі вони виконували роль комендантського взводу, згодом "роти". В основному займався охороною місцевої адміністрації. Наскільки я знаю, ні в яких боях він особисто не брав участі. У мене не було претензій до виконанню ним своїх обов'язків. Вони були достатньо скромними — або взводом командував, або в якості замкомандира комендантської роти. Те, що він став медійною фігурою, я теж не оспорював, вид у нього був цілком антуражний. Це для інформаційної війни також необхідно. Коли він став молоти всяку нісенітницю, я сказав йому, що ще раз таке ляпне... я загалом, корегував його," — розповідав Гіркін.

За словами військового злочинця Ігоря Гіркіна, "Бабай" зі своїми побратимами не одразу виконав наказ щодо виходу з  Краматорська на Донецьк та Горлівку у липні 2014 року, коли Збройні Сили України звільняли Краматорськ. Але згодом самі вийшли звідти у напрямку російського кордону.

"Коли він став медійною фігурою, вирішив, що щось там вирішує, і коли отримав наказ залишити Краматорськ та рухатися на Горлівку зі всім гарнізоном, зібрав "козаче коло", на якому вони вирішили, що "захищатимуть" Краматорськ до кінця і відмовилися виконувати наказ. Згодом побачили, що всі вийшли. Вони, звісно ж, не дурні, щоб не розуміти, що їх залишилося з гулькін ніс. І вони вийшли та рванули ще далі. Поскільки, знову же, вони чудово знали, що краще мені в руки після такого не потрапляти, щоб не опинитися з лопатою в руках на риття окопів, вони одразу ж домагалися з ротою на КПП "Ізварине" та перейшли на територію Росії," — розповідав Гіркін.

Сам "Бабай" після того, як протягом нетривалого проміжку часу пробув на території Росії, не зміг влаштуватися у житті і повернувся на тимчасово окуповані нею території Донеччини та Луганщини, де займався вбивствами людей та мародерством. Бойовики так званої “лнр” навіть завели на нього кримінальні справи за згвалтування і вбивства. 

Як саме загинув терорист - наразі невідомо.

Інші статті на цю тему

bogorodychne1

Волонтери допомагають місцевим мешканцям відбудовувати їхні будинки

soldiers

З пʼятьма загиблими попрощались в один день

poloneniy-viyskoviy-rf

Це трапилось на одному з Бахмутських флангів

коментарі