Важливо :: Життя громади :: 23 листопада 2023 09:30 , Максим Ходушко
Patrolpolicecover

"Багато хто з нас після 24 лютого став більш рішучим": триває набір у Патрульну поліцію Краматорська та Слов'янська

Пресофіцерка підрозділу розповіла, чим він займається та кого запрошують на службу

Патрульна поліція у Краматорську та Слов'янську з'явилася ще у 2016 році. Мустафа Найєм, відомий журналіст, був тоді одним з кураторів проєктного офісу реформи Національної поліції та у 2014 - 2019 роках працював у команді запуску Патрульної поліції в Україні.

Відтоді автівки Патрульної поліції стали звичними на дорогах Краматорська та регіону.

test

Ми звернулися до Ксенії Яцен, пресофіцерки батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов'янськ, щоб та розповіла Краматорськ Пост про роботу патрульних у мирний час, які обов'язки їм додалися під час великої війни, а також про набір на службу, що зараз триває.

Як розширилися географія роботи та обов'язки Патрульної поліції Краматорська та Слов'янська з початком великої війни

- Якщо до повномасштабного вторгнення ми переважно опрацьовували виклики по лінії 102 та контролювали безпеку на дорогах, то зараз ситуація кардинально змінилася. Крім охорони громадської безпеки та публічного порядку, до безпосередніх завдань патрульної поліції в Донецькій області додалася, наприклад, робота на місцях обстрілів.

Ми розбираємо завали, допомагаємо документувати наслідки ворожої агресії. А ще - рятуємо життя українців та їхніх чотирилапих друзів, розвозимо гуманітарну допомогу та проводимо відпрацювання на деокупованих територіях.

test Патрульні працюють на місці обстрілів, допомагаючи людям

Пресофіцерка розповіла, що з 2016 року їхній підрозділ працював виключно у двох містах – Краматорську та Слов’янську. У 2018 році додалися автодороги М-03 (Київ — Харків — КПП Довжанський) та Н-20 (Слов'янськ — Донецьк — Маріуполь). А після початку повномасштабного вторгнення патрульні поліцейські можуть виконувати службові завдання в межах Донецької області.

Хто служить у батальйоні зараз

Детальну інформацію про кількість поліцейських у підрозділі зараз не розголошують. І це зрозуміло, бо тут треба враховувати воєнний стан, регіон та умови несення служби, позаяк така інформація може бути використана ворогом.

- Можу сказати, - розповідає Ксенія Яцен, - що розподіл чоловіків та жінок у нас 80 % на 20 %, а середній вік патрульних поліцейських - 29 років.

test Допомагають патрульні і четверолапим

У батальйоні є ті, хто служить з 2016 року, а хтось прийшов на службу саме перед повномасштабним вторгненням. Чоловіки та жінки у підрозділі рівні за своїми правами. Якщо у когось з колег виникає бажання чи необхідність нести службу в інших підрозділах, є можливість переводу.

Чому виникла потреба у наборі до Патрульної поліції зараз та кого запрошують до неї приєднатися

До повномасштабного вторгнення набір до Патрульної поліції проводився на постійній основі.

- Оскільки в усіх інших містах набір поновився наприкінці 22-го року, вже таке питання постало й у нас, - продовжує розповідь Ксенія Яцен. - До того ж за час повномасштабного вторгнення певна кількість співробітників перевелася або звільнилася. А ще, деякі наші колеги долучилися до Сил оборони, або виконують бойові завдання у складі зведеного загону.

Тож у лавах Патрульної поліції чекають тих, хто хоче захищати права й оберігати життя, робити свій рідний дім безпечнішим.

- Насправді, багато хто з нас після 24 лютого став більш рішучим. І служба в поліції, я вважаю, це чудова можливість бути корисним суспільству та своїй країні.

test Служба у Патрульній поліції - можливість бути корисним суспільству


Вимоги до кандидатів на посади у патрульній поліції

- громадянство України;
- вільне володіння українською мовою;
- вік від 18 років;
- повна середня загальна освіта;
- посвідчення водія категорії В.

Усім кандидатам необхідно:

- подати документи;
- пройти тестування і медогляд;
- показати належний рівень фізичної підготовки;
- пройти співбесіду.

Більше про умови набору та його етапи можна прочитати на сайті Патрульна поліція.

Анкету подати можна тут.

Для усіх консультацій можна дзвонити за телефоном: (067) 639-13-38.

Інші статті на цю тему

masseventscover

Деяким локаціям у цей час буде приділена особлива увага правоохоронців

falsecallspolice

Через неправдиві виклики правоохоронці даремно витрачають час та ресурси

Drughunters

Про наркозалежних, збут та зберігання наркотиків та що за це загрожує розповіла Патрульна поліція Краматорська та Слов’янська