Важливо :: Гроші :: 01 лютого 2023 11:33 , Краматорск Пост
emss

Банкрутство ЕМСС поки що відкладається

Апеляційний суд скасував попереднє рішення

10 січня 2023 року Східний апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Донецької області про відкриття справи про банкрутство заводу Енергомашспесталь. Про це повідомили Дій-Краматорськ.

Рішення про початок процедури банкрутства ЕМСС було ухвалено Господарським судом Донецької області у вересні 2022 року за позовом німецької компанії D.A.R.METALL AG, заборгованість перед якою ЕМСС перевищує 700 000 гривень.

Втім, керівництво підприємства з цією ухвалою не погодилось та подала апеляційну скаргу. Під час засідання апеляційний господарський суд з'ясував, що на час відкриття провадження зазначеної заборгованості формально не існувало.

Дійсно у квітні 2021 року між D.A.R.METALL AG та ЕМСС було укладено контракт на постачання товару на суму 43000 Євро. 20 000 Євро підприємство сплатило, а щодо решти суми виникла заборгованість.

Проте на час розгляду справи між D.A.R.METALL AG, Енергомашспецсталь та ТОВ «Стратегічні партнери» було укладено угоду поруки та реструктуризації, згідно з якою виплата зазначеного боргу (який за курсом НБУ перевищує 700 тисяч гривень) відстрочена до початку березня 2023 року.

Таким чином, Господарський суд Донецької області ухвалив рішення без усестороннього дослідження матеріалів справи, а завод через війну, переведення працівників на дистанційну роботу та руйнацію частини приміщень, не зумів своєчасно надати суду необхідні пояснення.

Зважаючи на ці обставини, Східний апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Донецької області про відкриття справи про банкрутство заводу Енергомашспесталь. Фактично справа зараз знаходиться на стадії підготовчого засідання.

На сьогодні ж процедура банкрутства одного з найбільших підприємств Краматорська скасована. Однак зважаючи на розмір заборгованості, цілком можливо, що найближчим часом питання банкрутства підприємства може повстати знов.

 

Інші статті на цю тему

rabota.ua

На всеукраинском сайте вакансий Rabota.ua объявили поиск желающих побороться за место главного архитектора города

emss

Що цікавого ми дізналися із звіту про виконання бюджету Краматорська

emss

Он не исключает, что "простои" могут быть и дальше