Важливо :: Життя громади :: 12 січня 2022 13:47 , Краматорск Пост
nedoocineni-material-kramatorsk-post

Батюшка-байкер, орбіти впливу і жінки у краматорській політиці: 10 недооцінених публікацій, які ви повинні прочитати!

А ще - ситуація з паліативною допомогою, як вирватися з домашнього насильства, історія OLD T і стара архітектура Краматорська

Іноді навіть дуже цікаві матеріали не набирають тієї кількості переглядів, на яку вони заслуговують. Якусь статтю ми могли недостатньо ефективно запропонувати читачеві, десь могли не "влучити" в аудиторію або час. Особливо це буває у вихідні, свята або локальна аудиторія прикута до якоїсь резонансної події, яка затьмарює собою все інше. 

Отже, ми би хотіли виправити можливі помилки і запропонувати вам огляд матеріалів за минулий рік, які виявились несправедливо обділеними вашою увагою, але, на наш погляд, варті того, щоби їх обовʼязково перечитали чи передивилися.

Спочатку мучило питання: "Чому я?" Але через три роки можу сказати впевнено - повноцінне життя з діабетом можливе

test

Цією історією ми почали цикл матеріалів "Я з цим живу" - це про краматорців, які живуть із серйозними захворюваннями та демонструють іншим, як не опускати руки, як зберегти смак до життя, яке попри все залишається у них яскравим та наповненим.

Перша історія з цього циклу була про Колю Дорохова – друга редакції Kramatorsk Post, голови ГО “Вільна хата”, відомого у місті активіста та волонтера. У нього виявили цукровий діабет першого типу. Коля відверто розповів, як живе із цією хворобою. 

"Тато бив мене і потім казав: "А ти знаєш, як мене в дитинстві били?"

test

Тема домашнього насильства - дуже важлива для нашої редакції, тому ми регулярно до неї повертаємося. До 8 березня ми зробили досить резонансний проєкт #НеМовчи, а нещодавно у нас вийшло інтерв'ю з відомою у музичних колах Краматорська скривальною Ольгою Михайличенко. 

Вона розповіла, як потерпала від домашнього насильства, і як вирвалася з цього кола. Окрім того, у статті є інструкції від поліції, що робити і куди звертатися, якщо раптом ви чи ваші знайомі опинилися у схожій ситуації.

Музей без нафталіну: від трьох тісних кімнат до сучасного креативного простору

test

На початку минулого року Донецький обласний краєзнавчий музей залишила його директорка Катерина Філонова. Їй та її команді вдалося з музея-біженця без фондів і приміщення зробити популярний сучасний заклад, тому рішення Катерини залишити посаду викликало здивування.

В інтерв'ю з Катериною Філоновою ми говорили про те, як вдалося відновити музей, як взагалі справи із музейною справою в Україні і що її змусило піти з посади.

Право на гідну смерть: навіщо потрібна паліативна допомога і що для цього робиться у Краматорську

test

Дуже важлива тема для нашого міста, адже у Краматорську поки що немає паліативної допомоги і невиліковні хворі досі помирають у важких умовах. Разом із тим, безкоштовна паліативна допомога гарантована державою та передбачає полегшення стану невиліковних хворих.

Що таке паліативна допомога, як вона має працювати, чому у Краматорську її немає і коли вона може з'явитися - ми написали про це докладну статтю.

“Хоч би батюшка раз приїхав та показав свій байк”

Історія про духовні пошуки, віру та мирські захоплення одного непересічного священика - байкера, каратиста і без п'яти хвилин пілота власного гірокоптера.

OLD T: як ушу, метал та Олег Скрипка зіграли свою роль в історії найвідомішої реп-групи з Краматорська

Засновники найвідомішої краматорської реп-групи OLD T – Sher та Mr. Baff - познайомилися на секції ушу, а перший альбом вони записували з металістом. А ще в історії гурту свою роль відіграв лідер "ВВ" Олег Скрипка. Ми написали найповнішу історія гурту OLD T з відео і музикою!

"Уті, яка гарна! Гарно розповідаєш!" Як сприймають жінок у політиці

Гендерне питання у Краматорській міській раді: гендерні квоти не спрацювали, спрацювали стереотипи. Ми поспілкувалися з депутатками Краматорської міськради, як воно, жінці, бути в політиці, та про гендерні упередження, із якими стикаються жінки, які вирішили йти в політику.

Єфімов, Королевська, Скудар: хто впливає на депутатів Краматорської міськради

Ми дослідили розстановку сил у міській раді, які в раді існують сфери впливу, хто впливає на депутатів і як це позначається на прийнятті рішень. 

Дворянські маєтки, сільська хата, заводи: що зі старої архітектури досі можна побачити у Краматорську

У Краматорську досі є будівлі, побудовані наприкінці 19-го - на початку 20 століть. Деякі - унікальні. Наприклад, маєток Бантишів у Комишувасі є найвиразнішим зразком архітектури у вікторіанському стилі у нашому регіоні, а вілла Еміля Протце була побудована у псевдоготичному стилі. Але більшість об'єктів архітектурної спадщини перебувають у незадовільному стані і руйнуються. Ми розповіли, що зі старих будівель ще можна побачити у Краматорську і як їх можна зберегти.

"Я хочу, щоб мене любили". Експеримент, у якому дорослі опинилися у ролі беззахисних дітей

Напередодні Дня захисту дітей редакція “Kramatorsk Post” провела експеримент, у якому будь-який дорослий міг приміряти на себе роль дитини та агресивного батька. “Дитина” ставала на коліна і могла говорити лише дві фрази: “Я просто маленький. Я хочу, щоб мене любили”, а “батько” вставав на стілець і мав повну свободу дій. Допомагала нам друг нашої редакції психолог Ірина Пилипенко.

Інші статті на цю тему

kanunnikov-1
kramatorsk_2020-itogi

Главные события уходящего года на одном таймлайне

kto-umer-v-kramatorske-v-2021

В 2021-м Краматорск потерял десятки известных на весь город и в своих сферах людей

коментарі