
Бахмутська, Брюссельська, Соледарська: Ч. 6.1 Нові назви вулиць Краматорська на честь інших міст
У Краматорську ще зовсім недавно численні вулиці мали назви на честь російських або рядянських діячів, міст або регіонів. У квітні цього року всі вони були перейменовані. Про ті вулиці, які отримали нові назви на честь міст України (і не тільки) розповідаємо читачам Краматорськ Пост сьогодні у першій частині.
Архангельська – Бахмутська

Архангельськ - місто на півночі росії. Заснований 1583 року за наказом Івана Грозного, перший великий морський порт росії. Колишня Архангельська - одна з вулиць міста, яка починається на мікрорайоні Станкобуд і продовжується на Біленькому.
Тепер це вулиця Бахмутська. Бахмут - районний центр, одне з найстаріших міст на сходу України, заснований у 1572 році. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв місто було зруйноване на 80 %.
Зараз Сили оборони України роблять усе можливе для деокупації Бахмута.
Брусиловича – Брюссельська

Хто такий Брусилович, який на честь себе цілу вулицю на Ясногірці, знайти не вдалося. Певно, якийсь з численних партійних діячів.
Тепер у цієї вулиці є значно краща назва - Брюссельська. Брюссель - не просто столиця Бельгії, а де-факто столиця Європейського Союзу. Саме там містяться штаб-квартира військово-політичного блоку НАТО, Ради Європейського Союзу (ЄС) та інших міжнародних організацій.
НАТО та ЄС - це міжнародні організації, у які прагне вступити Україна, тож така назва для вулиці у Краматорську цілком виправдана.
Гомельська - Гостомельська

Гомель - обласний центр та одне з найбільших міст у Білорусі. На сьогодні цю країну, на жаль, аж ніяк не можна назвати дружньої до України, тож як і у випадку з іншими, перейменування зрозуміле.
Гостомель - селище міського типу в Бучанському районі Київської області України, відоме зокрема боями за Гостомельський аеродром, під час яких було знищено найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, - Ан-225 «Мрія».
У травні 2022 року Президент України Володимир Зеленський назвав відновлення літака Ан-225 «Мрія» питанням іміджу України, а також знаком вшанування усіх українських пілотів, які загинули під час російсько-української війни.
Гостомель отримав звання Місто-герой 6 березня 2022 року. А у квітні 2023 року на честь цього селища на Київщині з'явилася вулиця у Краматорську.
Єрмака - Ірпінська

Вулиця Єрмака була названа або на честь Павла Постишева, радянського партійного і державного діяча, у якого Єрмак - партійний псевдонім. Або скоріше на честь Єрмак Тимофійовича — отамана донських козаків, керівника походу в Сибір, «упокорювача Сибіру» в російській (царській, радянській і новій російській) історіографії.
В будь-якому випадку - не краща назва вулиці у вільному українському місті. Тож тепер це Ірпінська.
Ірпінь - місто під Києвом, за яке тривали бої на початку повномасштабного вторгнення рф. 28 березня 2022 року Ірпінь був повністю звільнений від російських окупантів.
Єсеніна - Бердянська

Сергій Єсенін - відомий російський поет. І не те щоб він був аж таким співаком радянської влади, - ні, але зараз і справді вулиця імені російсько-радянського поета на мапі українського Краматорська виглядає щонайменше дивно.
Бердянськ - курортне місто на березі Азовського моря, куди їздили відпочивати й краматорці. Перші поселенці ще у середині XVI століття — запорозькі козаки, які заснували на місці майбутнього міста форпост та поселення Запорізької Січі та займалися землеробством, рибальством, тваринництвом, бджільництвом. Як місто Бердянськ заснований у 1836 році на місці козачих та рибальських поселень.
Зараз Бердянськ тимчасово окупований, але Сили оборони продовжують рух на південь, метою якого є перерізання сухопутного коридору в Крим та звільнення усіх наших міст та селищ.
Дуже хочеться, щоб знову на автовокзалі нашого міста з'явилися автобуси за маршрутом Краматорськ - Бердянськ. Звісно ж, через Маріуполь.
Жигулівська – Мелітопольська

Жигулівська - це не про радянсько-російський автопром. Це всього-на-всього височина на правому березі Волги, що огинається закрутом річки. Висотою до 375 м, найвища точка — гора «Наблюдатєль» — 381,2 м над рівнем моря. Довжина близько 75 км.
Можна припустити, що у росії нема й не було вулиці з назвою на зразок "Меловогорская" на честь наших Крейдяних гір, або "Донецькокряжевская". Тож назва для вулиці у Краматорську дивна. Можливо, Жигулівська - все ж таки на честь марки пива?
Жарти жартами, але тепер це вулиці Мелітопольська. Мелітополь - друге за населенням місто Запорізької області, ключове місто по дорозі на Крим, промисловий на освітній центр півдня регіону. Його звільнення від окупації - теж одна з цілей наступи Сил оборони України на півдні.
Мелітополь - рідне місто Дмитра Донцова, головного ідеолога українського інтегрального націоналізму, якому належать і такі слова: "Українська нація занадто зрослася із західноєвропейською культурою, щоби з легким серцем кинутися в обійми напівазійської деспотії".
Карбишева - Соледарська

Дмитро Карбишев — російський та радянський військовик, генерал-лейтенант інженерних військ, професор Військової академії Генерального штабу, доктор військових наук. Особа, пов'язана зі встановленням радянської влади на території України.
Але вулиці імені Карбишева на Красноторці у Краматорці більше немає.
Соледар відомий насамперед видобутком солі. Вона продавалася по всьому світу. А відвідини соляних печер Соледара - це враження, які залишаються з вами на роки.
Тепер Соледарська нагадує про місто, яке тимчасово окуповане російськими загарбниками, але обов'язково буде звільнено.
Новосибірська – Смілянська

Новосибірськ - найбільше місто Сибіру та третє у росії після Москви та Санкт-Петербурга), є великим транспортним, індустріальним та науковим центром.
Чомусь саме на Біленькому чимало вулиць були названі іменами російських міст. Тепер замість Новосибірської у селищі є вулиця Смілянська.
Сміла - місто в Черкаській області, великий залізничний вузол - станція, Імені Тараса Шевченка. У Смілі народився Володимир Родіонович Кличко, батько всесвітньо відомих братів-боксерів. А серед відомих уродженців міста такі імена як Платон Симиренко, український селекціонер плодових дерев; Аврам Ревуцький, член Української Центральної Ради; Олександр Ковпак, футболіст та інші.