Важливо :: Життя громади :: 28 березня 2023 13:04 , Олексій Ладика
dvirzeva

Без Двірцевої, але з Героями Азовсталі: у Краматорську добігає кінця процес перейменування вулиць

303 вулиці, парки, сквери нарешті будуть мати назви, не пов'язані з російською імперською політикою

У Краматорську процес перейменування "російських" і "радянських" вулиць перебуває на завершальній стадії.

21 березня Верховна Рада ухвалила закон про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії

Цей закон визнає злочинною і засуджує російську імперську політику, забороняє її пропаганду та символи, визначає, що належить до цих символів, хто, як і в які строки видаляє їх з публічного простору. Закон також визначає відповідальність за порушення закону, а також за публічне використання символіки російської імперської політики.

Документ, серед іншого, забороняє топоніми, пов’язані з російською імперською пропагандою. 

Сучасні назви, на кшталт Байрактарська, Джавілінська, Бавовняна, Героїв Азовсталі та багато інших незабаром увійдуть в наше спілкування

У Краматорську процес дерусифікації вулиць розпочався за кілька місяців до ухвалення цього закону - у грудні 2022 року міська військова адміністрація оголосила громадські обговорення нових назв "російських" і "радянських" вулиць. Пропозиції від містян щодо нових назв вулиць приймалися до середини лютого, після чого за справу взялася спеціально створена комісія. Загалом буде перейменовано близько третини від загальної кількості вулиць.

"Краматорськ, як і вся Україна, підтримав декомунізацію, деколонізацію та деімперіалізацію — про результати громадських обговорень щодо перейменування топонімів у нашому місті повідомимо вас найближчим часом!", - йшлося у дописі міської адміністрації, опублікованому два дні тому.

Деяку завісу щодо нових назв вулиць привідкрив секретар міської ради Ігор Сташкевич.

"303 вулиці, парки, сквери нарешті будуть мати назви пов’язані з нашою культурою, побутом, традиціями, відомими діячами, історичними постатями та літературними героями. Також сучасні назви, на кшталт Байрактарська, Джавілінська, Бавовняна, Героїв Азовсталі та багато інших незабаром увійдуть в наше спілкування", - написав він під час обговорення допису у групі "Kramatorsk" у Фейсбуці.

Сташкевич також повідомив, що нову назву отримає одна з центральних вулиць Краматорська - Двірцева. Протягом багатьох років у місті йшли запеклі дискусії, як правильно називати цю вулицю українською - Дворцова, Двірцева чи Палацова.

"Назва буде нова - вам всім сподобається", - пообіцяв Ігор Сташкевич.

Начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов повідомив Kramatorsk Post, що комісія ще не затвердила нові назви вулиць, але цей процес вже "на завершальній стадії".

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

pushka

Окрім того, перейменують 30% "російських" та "радянських" вулиць

streetscover

Наводимо повний список перейменованих міських об’єктів

perejmenuvannya-vulic

Відповіді ці питання роз'яснює Кабінет Міністрів України

коментарі