Важливо :: Життя громади :: 04 вересня 2019 21:01 , Инна Пасечник
faino-2

"Безкоштовні курси української мови" стартують 1 жовтня: встигніть записатися

Український розмовний клуб "Файно", який з 2015 року став осередком української культури у Краматорську, відкрив реєстрацію на новий цикл занять "Безкоштовних курсів української мови"

Ці курси щороку приваблюють все більше охочих знати державну мову у Краматорську. Курс включає 18 занять, наприкінці - фінальний іспит. Учасники отримують сертифікат. Реєстрація на новий курс, який стартує 1 жовтня доступна за посиланням.

Серед учнів за роки існування курсу траплялися і зовсім молоді особи, і люди більш старшого віку. Мотивація теж різниться: дехто вбачає в цих курсах можливість отримати документ, як підтвердження рівня знань, дехто - потребує знань мови через роботу, а є люди, які прагнуть україномовного середовища, яке буває важко знайти у місті.

На заняттях розвивають мовлення, але не забувають і підтягувати граматику. Волонтерка та учениця, яка вже має сертифікат "Курсів", Ірина Сила, поділилася враженнями з Kramatorsk Post:

- Люди, які зібралися, - усі дорослі. Знали, чому йдуть на курси. У моїй групі були переважно переселенці. Навіть викладачка наша - теж переїхала з Донецька у Краматорськ після початку бойових дій. Ми починали вчити мову від самого початку - з алфавіту. Складно уявити, але й у цьому ми трохи плуталися. Кожного уроку - працювали з артикуляцією, промовляючи скоромовки, багато читали, говорили на усі можливі тематики: ділилися враженнями від подорожей, обговорювали хоббі, книжки і кіно.

Оксана Муравльова, координаторка проекту у Краматорську, розповіла, що книжок та спеціальних зошитів купляти не потрібно - усі матеріали готують вчителі самостійно. Єдине про що, ймовірно доведеться попросити - невеличкий благодійний внесок для друку сертифікатів та роздаткових матеріалів.

файно

Крім, власне, вивчення мови, клуб "Файно" проводить і інші заняття: майстерки, йогу, а іноді і збираються поспілкуватися та порелаксувати разом у дружній атмосфері. Тож, прийшовши на мовні курси, можна отримати набагато більше, ніж просто знання мови.

Інші статті на цю тему

prapor-ukrayini-flag-ukrainy-xoda-mars
ukrainskii-flag-vysivanka
krymskotatarskiy-prapor-kramatorsk

Рефат Чубаров вважає, що питання деокупації Криму та ОРДЛО не можна вирішувати окремо і їх потрібно поєднати

коментарі