Важливо :: Життя громади :: 13 березня 2023 14:00 , Максим Ходушко
sterilizationcover

Безпритульних тварин у Краматорську стерилізуватимуть, лікуватимуть та робитимуть щеплення від сказу

З початку березня цим займається спеціальна служба

У березні цього року у Краматорську року ветеринари Служби з питань утримання та поводження з тваринами почали робити перші операції зі стерилізації безпритульних собак та котів. Відловом та стерилізацією займається СКП «Ритуальна служба».

За тиждень роботи було стерилізовано 26 тварин. У планах – вийти на показники від 100 до 200 тварин на місяць. Про це Краматорськ Пост розповіла директорка КП «Ритуальна служба» Наталія Кравченко.

Зміни в Статут підприємства внесли минулого року, а в штатний розклад додали ветеринара, помічника ветеринара, ловців та утримувачів тварин. 

test Прооперована тварина (Фото – Краматорська міська рада)

Стерилізованих тварин намагатимуться віддавати у добрі руки або випускатимуть назад в ареал їхнього проживання. Вони вже не зможуть розмножуватися та стають менш агресивними. Це особливо стосується собак.

Кожна тварина отримує спеціальну кліпсу, яка показує, що тварина стерилізована та щеплена від сказу. Дані вноситимуть до муніципального реєстру безпритульних тварин, щоб можна було системно відстежувати подальшу долю та майбутні щеплення.

Відлов, стерилізація, лікування, вакцинація та післяопераційне утримання безпритульних тварин здійснюються коштом СКП «Ритуальна служба». На питання про вартість стерилізації, супутніх процедур та утримання однієї тварини, а також про загальний обʼєм коштів, виділених на ці цілі, в Службі не відповіли.

 

Інші статті на цю тему

hatiko-liman-svyatogirsk (17)

Мешканці Святогірська та Лиману живуть у підвалах і зруйнованих війною будинках, але переймаються за тварин. Годувати і лікувати чотирилапих допомагають волонтери "Хатіко ЮА"

animalsheltercover

Краматорцям пропонують забирати стерилізованих тварин до себе

vetklinika (2)

Представники обох організацій вирішили зустрітися, щоб обговорити проблемні питання. Зустріч пройшла на підвищених тонах