Важливо :: Політика :: 26 вересня 2019 09:36 , Дмитро Лук'яненко
cherkasy-city-com-650x410

Більше грошей – кращій результат

Чим більше кандидати витрачали на передвиборчу кампанію, тим більший відсоток голосів вони отримали. Кампанія переможця – найдорожча

Кампанія по виборам до Верховної Ради давно в минулому. Сьогодні ми вже обговорюємо та сперечаємось з приводу рішень та дій нової влади. А про минулі передвиборчи баталії нагадують лише пошарпані негодою бігборди «дякую за підтримку».

І зараз, коли емоції перегонів вщухли, а ЦВК опублікувала усі финансові звіти, принаймні від тих, хто подав свою звітність до комісії, можна згадати – хто та як агітував на окрузі, та скільки їм це коштувало. Тим більше, що деякі з колишніх кандидатів вже розпочали потрошку «засівати» з прицілом на майбутні місцеві вибори.

Звичайно ж мова йде лише про ті кошти та методи які проходили по-білому і мають офіційне підтвердження. Але це також дає змогу скласти уяву принаймні про співвідношення сил та ресурсів.

re

(тисніть на зображення для збільшення)

Перемога за мільйон

Явним лідером не тільки за кількістю отриманих голосів (54%), але і за видатками на передвиборну кампанію в нашому окрузі став Максим Єфімов. Його передвиборний фонд склав 1 093 627,06 гривень. Джерело надходження - власні кошти кандидата. Причому, всі вони, до останньої копійки були витрачені.

efim

Кандидат вів активні зустрічі з виборцями. Особливу увагу приділяв селищам, які входять до території міськради і округу, працювала громадска приймальня.

У агітації Єфімова були активно задіяні афільовані з ним структури – місцеве відділення Партії пенсіонерів України, благодійний фонд та громадська організація “Наш Краматорськ”.

Із медіаресурсів кандидат активно використовав тижневик “Восточний проект” та його сайт, над якими він має повний контроль. Також випускав додатково безкоштовну  агітаційну газету “Краматорська перспектива” накладом 90 тис. примірникв. Вів активну агітацію у Фейсбуці.

Головними порціями «гречки», якими Єфімов щиро годував виборців були відродження місцевих хлібозаводу та м’ясокомбінату, будівництво аеропорту та створення IT-хабу. Доречі, після виборів жодної згадки про хлібозавод чи м’ясокомбінат з вуст депутата більше не прозвучало.

Головними статтями витрат з фонду стали: виготовлення агітаційних матеріалів, використання ЗМІ та розміщення передвиборної агітації на білбордах. Відповідно 400, 375 і 260 тисяч гривень.

Агітація в ЗМІ в основному велася на чотирьох майданчиках: на телеканалах САТ-плюс (174 000 грн.) та СКЕТ (68 тис.), в газетах Технополіс (52 500) та Східний проект (43 тис). Причому, ціна публікації в одному номері газети Технополіс досягала 19 500 гривень. Краматорськ Пост розмістив 5 матеріалів з передвиборною агітацією кандидата Єфімова за 4250 гривень.

Ошурко – кампанія за рахунок НКМЗ

Секретар міськради Денис ошурко також зробив головну ставку на зустрічі з мешканцями та зовнішню рекламу. Не забув і про соцмережі. У друкованому варіанті – використовав газету “Краматорська правда”, найстаріше видання в місті, яке раніше було виданням міськради, а зараз його співзасновниками є трудовий колектив та профком НКМЗ.

Одним з найяскравіших спогадів про кампанію Ошурко є, мабуть, трохи скандальній епізод з одним із рекламних бордів – коли задля встановлення конструкції було змінено конфігурацію тротуару та спилено гілки дерев для кращої видимості.

04

фото - Восточний проект

Передвиборний фонд Дениса Ошурко склав 710 000 гривен. Ці гроші кандидату Ошурко на передвиборну агітацію виділив НКМЗ. З них більше 400 тисяч кандидат витратив на виготовлення матеріалів передвиборної агітації, інші на поширення передвиборної реклами, публічні заходи та інші форми агітації.

Головним партнером кандидата по виготовленню та розміщенню матеріалів виступила газета Краматорська правда, на рахунок якої з фонду було перераховано 150 000 гривен на виготовлення і 45 тисяч на розміщення агітації.

Поки що незвично виглядає в витратах рядок «За просування в соціальних мережах». 110 000 гривен заплатив Денис Ошурко за просування підприємцю з Чернігова.

27 тисяч виставив кандидату і сам завод. За оренду приміщень і спеціальних конструкцій.

Василі – спілкування віч-на-віч та концерт Мірзояна

Варяг (колишній дончанин, а нині мешканець Києва) «слуга народу» Євген Василі був значно скромніший по видатках за попередніх кандидатів. Головну ставку він зробив на спілкування з людьми в камерному форматті, у соцмережах, а з массових заходів найяскравішим був концерт Арсена Мирзояна.

vasili

Василі - на третьому місці за розмірами виборчого фонду з сумою 299 000 гривень власних коштів. На виготовлення матеріалів агітації пішли 191 тисячі.

У традиційних ЗМІ кандидат рекламу не розміщував. А вартість розміщення на білбордах склала 31 600 гривень. Ростові фігури обійшлися в 30 тисяч. Цілих 10 000 гривень отримав з фонду підприємець Арсен Мірзоян, за театрально-концертну діяльність.

 Масовка

Кандидат Костянтин Селезньов, як випливає зі звіту, на передвиборну агітацію витратив 165 тисяч гривень власних коштів. 88 з них пішло на виготовлення агітаційних матеріалів, 31 - на розміщення в ЗМІ і 38 - на розміщення на білбордах.

Валерій Власенко на передвиборну кампанію витратив 28 тисяч своїх грошей. Ними він оплатив друк інформаційного бюлетеня і ефірний час на каналі СКЕТ.

Кандидат Олександр Тихоненко витрати на кампанію обмежив 3161 гривнею. За ці, не надто переконливі, гроші він виготовив друковані агітаційні матеріали.

Ну а найлаконічніші звіти вийшли у кандидатів Олександра Толстогузова і Сергія Корнієнка, - 0 гривень.

Ну і, величезна кількість «технічних» кандидатів, серед яких був навіть «клон» фаворита – Максим Єфімов також не витратили на виборчу кампанію не копійки і навіть ніяких звітів не подавали. Навпаки, можна припустити, що вони щей й трошки підзаробили, дозволивши використовувати себе у якості технчних.

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Інші статті на цю тему

vybory-v-kramatorske-5-pytanj-anketa

Президента цікавить думка виборців

bytva-za-kramatorsk

Поговоримо із політиками, активістами та журналістами міста про те, як у Краматорську відбулись місцеві вибори

image

І що робити, щоб наступного разу таких обранців у раді не було

коментарі