Важливо :: Життя громади :: 01 грудня 2021 13:40 , Олексій Ладика
ecowater-app-main

Біля водойми сміття, пожежа або з вас вимагають плату за прохід? У Краматорську розробили додаток, щоб поскаржитись

Користувачі додатку можуть у реальному часі відслідковувати юридичний та екологічний статус водойм, на яких вони перебувають

У Краматорську створили мобільний додаток EcoWater. За його допомогою користувачі - перш за все рибалки та відпочивальники - зможуть дізнаватися корисну інформацію про водойми, на яких вони перебувають, та повідомляти до проблеми, з якими вони там стикаються.

Як це працює

У додатку є інтерактивна мапа водойм - поки що лише на підконтрольній уряду частині Донецької області та лише ті, що перебувають в оренді. Загалом це понад 200 водойм. 

test

Керівник проєкту "EcoWater" Ігор Дзержинський розповів, що коли почали розробляти додаток, виявилося, що в Україні немає реєстру водних ресурсів, хоча лише на території Донеччини понад три тисячі водойм, понад тисяча з них - на підконтрольній території. Існує лише реєстр водойм, які перебувають в оренді - цей реєстр і "підв'язали" до додатку.

За словами Дзержинського, цього року уряд видав наказ про інвентаризацію усіх водойм на території України. Кожна область має виконати це до кінця цього року. Коли в Україні буде створено реєстр водойм, його дані з'являться і у додатку EcoWater.

На мапі є картки з інформацією про кожну водойму на території Донеччини, що перебувають в оренді. Картки містять найменування водного об'єкту, місце розташування, цільове призначення, термін дії договору оренди.

"Нас питали експерти ПРООН - навіщо потрібен термін дії договору? Рибалки, яких попросили заплатити невідомі люди на водоймі, яку ніхто не орендує, можуть підтвердити за допомогою додатку, що її дійсно ніхто не орендує. Насправді, це важливий показник", - каже Ігор. 

test

Деякі водойми з фотографіями, деякі - ні. Користувачі можуть доповнити дані, додати актуальне фото водойми, залишити коментар щодо стану ставку.

Друге, що можна зробити за допомогою додатку EcoWater, це надіслати скаргу до відповідальних служб та повідомити про порушення - браконьєрство, випас худоби, миття машин, підпал сухих рослин, заблокований прохід до водойми, вимагання плати, сміття на березі чи у воді. 

testtest

Наприклад, ви прийшли на ставок на Василівській Пустоші відпочити, але побачили на березі купу сміття. За допомогою додатку ви відправляєте скаргу, вони реєструють, що дійсно така проблема існує, і реагують. 

У додатку також є номери служб, до яких можна зателефонувати і повідомити про проблему. Щоправда, на ці номери не можна натиснути і одразу зателефонувати, їх не можна скопіювати, тому доведеться запам'ятовувати або набирати на іншому телефоні.

test

Розробники EcoWater працюють над тим, щоб у додатку з'явилася інформація і про якість води. Дзержинський зазначив, що різні служби володіють великою кількістю інформації щодо стану води - як біологічні, так і хімічні показники. Розробники розмірковують, як об'єднати ці дані, які з них дійсно будуть корисними, зрозумілими та потрібними пересічному громадянину.

Наразі додаток EcoWater доступний на Play Маркет.

Хто це створив і чому це важливо

Проєкт EcoWater задумали і втілили у життя активісти громадської організації "Клуб рибалок України - Юей Фішінг Клуб". Ця організація відома у Краматорську тим, що проводить змагання з риболовлі, рейви біля водоймищ, перевіряє якість води у ставках тощо.

Ігор Дзержинський розповів, що в організації вирішили створити громадський рибоохоронний патруль, щоб запобігти браконьєрству, але коли почали заглиблюватись у цю тему, з'ясували, що існує ціла низка служб, які опікуються водоймами. А ще зрозуміли, що браконьєрство - не єдина проблема, яка шкодить водоймам. Проблемами є пожежі, коли хтось спалює очерет, в якому нереститься риба, і кількість риби наступного року значно падає. Випас худоби також шкодить екології водойм, бо тварини залишають по собі сміття і продукти життєдіяльності.

"У підсумку у нас з'явилося бачення проєкту - ми повинні розповісти людям про служби, що опікуються водою, до яких можна звертатися", - каже Ігор. 

"Клуб рибалок України" подався зі своєю ідеєю подалися на національний конкурс ІТ-рішень для Східної України. Цей конкурс проводився у межах Програми розвитку ООН (ПРООН) із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Канади, Данії, Швейцарії та Швеції.

Краматорці змагалися із 112 командами, вийшли до фіналу, стали одними з переможців і вибороли право реалізовувати цей проєкт. Ігор каже, що членів журі найбільше вразив один слайд з їхньої презентації - фото великого озера у Лимані у 2013 році і фото цього ж самого місця у 2020 році. Але озера там вже не було.

test

Далі розробники EcoWater хочуть вдосконалити свій додаток, налагодити взаємодію з громадами, щоб там почали його використовувати, і масштабувати застосунок на всю територію України.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

torec
egor-popovich-i-lera-pimkina

14-летний подросток разработал мобильное приложение-квест по арт-объектам и атмосферным местам Краматорска

vymiryuvannya-yakosti-vody-u-kramatorsku-main

Перевіряли воду на Городещиному та Василівській Пустоші

коментарі