Важливо :: Життя громади :: 18 жовтня 2023 18:48 , Олена Круглова
lyman (8)

“Болюче питання” відбудови Лиману: українська влада ще не визначилася, чи буде відновлювати зруйновані міста Донеччини

Хоч влада вагається, місто продовжує жити

Олена Шуляк, голова Комітету Верховної Ради (ВР) з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, назвала Лиман серед інших міст Донеччини та Луганщини, відбудова яких після закінчення війни залишається поки під великим питанням.

“Найбільше повністю зруйнованих населених пунктів розташовується на Донбасі. У Луганській області майже повністю зруйновано Сєвєродонецьк, Попасну, Рубіжне, Щастя, Кремінну. На Донеччині практично одні руїни залишилися від Волновахи, Вугледара, Мар'їнки, Лимана. Фактично знищено Соледар. І, звісно, Бахмут. Як ми будемо їх відновлювати і чи будемо - питання болюче”, - зазначила вона в інтерв’ю виданню Новини.Live.

Чому влада вагається?

Олена Шуляк пояснила це “болюче питання” багатьма факторами, адже на відбудову напівзруйнованого міста держава має витратити багато матеріальних та часових ресурсів.

Але на остаточне рішення влади відбудовувати чи, навпаки, не відбудовувати місто, в першу чергу, вплинуть не скільки статистичні дані щодо руйнувань, скільки економічний показник.

За словами Олени Шуляк, саме результати комплексного аналізу економічної складової стануть підставою для створення програми відновлення та впливатимуть на подальше планування відбудови зруйнованих міст зазначених областей.

До цієї складової голова Комітету ВР віднесла:

  • Перспективи відновлення бізнесу. Адже від цього буде залежати наявність робочих місць, що, в свою чергу, вплине на бажання евакуйованих містян повернутися.
  • Ступінь пошкодженості інфраструктури. Тому що на її відновлення в найбільш постраждалих містах знадобиться більше коштів і більше часу.
  • Можливості державного бюджету, оскільки фінансування відновлення залежатиме від безпосередньої наявності в державі коштів на це.

У підсумку Олена Шуляк не дала чіткої відповіді, які саме міста Донецької області, зокрема й Краматорського району, будуть відновлені, а які ні.

Що відбувається в Лимані?

Наразі Лиман нехай і не швидкими темпами, але потроху продовжує оговтуватися після окупації. І, попри близькість фронту, в ньому продовжують мешкати люди.

Комунальні підприємства поступово готуються до опалювального сезону. Цьогоріч в місті, за повідомленням ДонОВА, опалюватися будуть лікарні та соціальні об'єкти, які працюватимуть також як пункти обігріву. А місцевим мешканцям для опалення домівок обласна влада планує видавати булер’яни та “буржуйки”, а також забезпечувати їх дровами й пелетами.

Газовики, від яких залежить газопостачання та опалення, також продовжують виконували ремонтні роботи газових систем. За наданим щотижневим звітом Донецькоблгазу, тільки минулого тижня фахівці УГГ виявили у Лимані 9 пошкоджень об’єктів системи газопостачання. Тож роботи в них багато.

Поступово відновлює свою діяльність і бізнес, який, до речі, готовий створювати нові робочі місця. Так, Лиманська міська військова адміністрація з посиланням на Обласну службу зайнятості регулярно публікує перелік вакансій потрібних у місті фахівців. Серед них багато як робочих, так і медичних, інженерних, юридичних та економічних спеціальностей.

А нещодавно, у вересні, в Лиманському локомотивному депо проводили роботи щодо відновлення працездатності основних та допоміжних дільниць з ремонту електровозів. Після річної перерви там готувалися до запуску відділення з ремонту корпусів буксових вузлів. А також планували налагодити функціонування електромашинної дільниці й апаратного цеху.

Тож хоч державна влада до кінця війни не буде озвучувати плани подальшої долі зруйнованих міст, життя Лимана триває. І це вселяє певну надію на прийняття владою позитивного рішення щодо відбудови міста та фінансування процесів відновлення в ньому.

Інші статті на цю тему

Forestsowing

Лісовики розповіли, що вдалося зробити за рік після звільнення

Poplavskiycover

Російський генерал родом з Донецька змушував жителя Краматорського району зніматися у пропагандистському відео

369

Окрім того, він допоміг російським окупантам безперешкодно втекти

коментарі