Важливо :: Життя громади :: 23 грудня 2021 14:48 , Олексій Ладика
sadik-stankostroy

"Будинку повій там не буде": занедбаний дитячий садок на Станкобуді обнесли парканом. Що відбувається

Депутати передали земельну ділянку підприємству з Лиману і змінили їй цільове призначення

Краматорські депутати змінили цільове призначення земельній ділянці по вул. Дніпровській, 8, на Станкобуді, на якій вже кілька десятиліть стоїть занедбаний дитячий садок. 

Якщо раніше цільове призначення цієї ділянки було - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), то тепер - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Депутати своїм рішенням затвердили ТОВ "Леман-Бетон" проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,7409 га для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Під час обговорення цього питання депутат Віталій Скачко поцікавився, чи дійсно на цій ділянці буде будуватися багатоповерхівка. Міський голова Олександр Гончаренко відповів наступне:

"За цю ділянку ніколи і ніхто не сплачував жодних податків: ані оренди, ані 1% від нормативно-грошової оцінки. Це було місце скупчення наркоманів, повій, алкашні різної. Тепер ми зробили гарну справу: будуть сплачувати [податки], встановлено паркан. Далі вони мають залишки цієї будівлі знести, а потім хай будують щось. Вони потім звернуться до нас і розкажуть всім, що вони там планують будувати".

"Так рішенням вже прописано - для будівництва…", - зауважив Скачко.

"Хай будують. Багатоповерховий будинок - значить, багатоповерховий будинок, - відповів міський голова. - Ми ж не даємо дозвіл на будівництво якесь, тільки на земельну ділянку, так? Особисто вважаю, що там будинку повій не буде. А вони ["Леман-Бетон"] потім будуть доповідати і прийдуть з проєктом, який вони будуть погоджувати".

"Мешканці досі не вірять, що ми це зараз робимо. Кажуть, 25 років ніхто нічого не робив, а зараз паркан встановили і наркоманів нема", - додав Гончаренко.

Після цього 30 із 33 присутніх депутатів підтримали проєкт рішення. 

test

Ділянка по вул. Дніпровській, 8, перебуває у комунальній власності, відноситься до категорії земель житлової та громадської забудови. У вересні цього року депутати передали цю ділянку в оренду ТОВ "Леман-Бетон" строком на 5 років. 

Підприємство "Леман-Бетон" зареєстровано у Лимані Донецької області, його засновником і керівником значиться Артем Сушков, прописаний в окупованому Донецьку. Головний вид діяльності підприємства - виробництво бетону. Але воно також може займатися будівництвом житлових та нежитлових будівель, іншими роботами із завершення будівництва та іншими спеціалізованими будівельними роботами.

"Леман-Бетон" було фігурантом скандалу щодо змови на тендерах. Антимонопольний комітет України встановив змову між ТОВ "Хозхімсервіс" та ТОВ "Леман-Бетон" і заборонив цим компаніям брати участь у тендерах до 2023 року. Але підприємства зупинили у суді це рішення і після того виграли тендерів на майже 474,2 мільйона гривень, зокрема на об’єктах "Великого будівництва", повідомляє Економічна правда.

Дитячий садок по вул. Дніпровській, 8, не працює вже понад 20 років. За цей час будівля прийшла у занедбаність. У 2017 році краматорці писали петицію про знесення садка, але тоді влада відповіла, що споруда є приватною власністю і належить підприємству "Донбас-Ремстрой". Того ж року будівлю продали на аукціоні за майже 470 тис. грн. Після того садок кілька разів виставляли на продаж, але вже за 70-100 тис. доларів.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

foto-besedki-skvera-stankostroi
zabroshennyy-detskiy-sadik-po-vrachebnoy

Они не используются уже несколько десятков лет и находятся в аварийном состоянии

obstril-29-veresnya-5

Під вогонь потрапили мікрорайон "Станкобуд" і вулиця Дружби

коментарі