Важливо :: Життя громади :: 25 листопада 2021 15:11 , Олексій Ладика
sportivnye-prozhekty-kramatorska

Бум спортивних прожектів у Краматорську: десь будівництво призупинилося, щось у планах, а десь летять тріски

Нова ідея - побудувати спорткомплекс у лісозахисній зоні та спорудити новий стадіон на місці старого. А комплекс біля льодової арени і "Колізей" поки що "на паузі"

Міська влада роздумує над будівництвом спортивного комплексу на ділянці, обмеженої вулицями Олекси Тихого, Дружби, бульваром Машинобудівників і проспектом Миру. Зараз там розташована лісосмуга, яка відділяє трасу і промислову зону від житлових кварталів.

Наприкінці жовтня депутати Краматорської міської ради дозволили розробити детальний план цієї території. Згодом виконком оголосив тендер на розроблення містобудівної документації на суму майже 340 тис. грн (це гроші з міського бюджету). 

Тендер виграло проєктне бюро "Базис", зареєстроване в Одесі - 18 листопада міський голова Олександр Гончаренко підписав договір з керівником цієї компанії. Роботи мають бути виконані до 31 грудня цього року.

У тендерній документації мовиться, що серед цілей розробки детального плану ділянки - "уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови та ландшафтної організації частини території міста Краматорськ під розміщення об’єкту фізичної культури і спорту".

test

Олександр Гончаренко розповів Kramatorsk Post, що можливе будівництво спорткомплексу на ділянці по Олекси Тихого, Дружби, бульвару Машинобудівників і проспекту Миру - "це поки що тільки ідея". 

"Ми виконуємо на сьогодні роботи щодо попереднього проєктування забудови цієї території. Будемо дивитися, на яких ділянках взагалі можна щось будувати. Одна з ідей - побудувати спортивний комплекс, де будуть проводитися чемпіонати різних рівнів, у тому числі європейського рівня, з 15-16 видів спорту: баскетболу, волейболу, футболу і так далі. Про проєктування мова ще не йде, це лише ідея. Подивимося, що можна реалізовувати на цих ділянках. Ті захаращі, які там є, їх там взагалі не повинно бути. Ми вважаємо ці ділянки перспективними для розбудови різних спортмайданчиків, різних спортивних споруд", - сказав міський голова на брифінгу під час сесії міськради 24 листопада.

На наше уточнення, що ця лісосмуга - захисна зона між промзоною та житловими кварталами, Гончаренко відповів наступне:

"Це все буде встановлено згідно з сьогоденням, згідно з вимогами чинного законодавства. Ми будемо розуміти, на якій загальній площі цієї ділянки взагалі можна щось будувати, яка загальна площа під забудову може там бути".

Центр громадського контролю "Дій!-Краматорськ" повідомляє, що детальний план ділянки по Олекси Тихого, Дружби, бульвару Машинобудівників і проспекту Миру, як і всього центру міста, було затверджено ще 2013 року. 

Згідно з цим документом, площа кварталу становить 301 тисячу квадратних метрів. З них 105 тисяч квадратних метрів були позначені проєктантами як резервна територія для забудови. Це вузькі смуги землі вздовж бульвару Машинобудівників, вулиць Дружби та Тихого. 139 тисяч квадратних метрів позначені як зелені насадження спеціального призначення.

Вирубка дерев

Нещодавно у місті розгорівся скандал щодо вирубування дерев на Олекси Тихого, Дружби, бульвару Машинобудівників і проспекту Миру. Комунальне підприємство ДРУАС уклало договір про розпилювання на цій ділянці дерев, що впали. Але у цей же час там почали вирубувати зелені дерева - екоінспектори нарахували 164 пні. Наразі невідомо, хто це робив - підрядники чи інші люди. Поліція відкрила кримінальне провадження, а підрядник - ФОП Пиринський Дмитро Миколайович - достроково розірвав договір з ДРУАС і відмовляється розмовляти з журналістами Kramatorsk Post. 

Через півтора місяці після того, як краматорці почали писати про проблему у соцмережах і звертатися до правоохоронних органів, вирубку дерев "помітила" міська влада. На місце події приїхало керівництво Управління житлово-комунального господарства і депутати міської ради. Останні доручили порахувати збитки і звернутися до правоохоронців.

Інші спортивні плани: "Колізей" і комплекс біля льодової арени

Це не перша ідея міської влади побудувати новий спортивний комплекс у Краматорську. У липні Post писав про те, що Управління капітального будівництва оголосило тендер на створення проєкту такого комплексу поблизу льодової арени.  

Планувалося, що комплекс включатиме три баскетбольні майданчики, тренажерний зал, гімнастичний зал, роздягальні, душові, глядацькі трибуни на 920 місць, а також 30-місний буфет і медпункт. 

Розбірні конструкції та покриття повинні забезпечувати в ньому можливість організації майданчиків для футболу (футзалу), волейболу, баскетболу, гандболу, бадмінтону, боротьби та боксу та відповідати вимогам національних федерацій відповідних видів спорту.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Kramatorsk Post (@kramatorskpost)

Заступник міського голови Андрій Безсонний, який опікується сферами спорту та ЖКГ, у відповідь на питання Kramatorsk Post про необхідність будівництва комплексу, сказав, що в Краматорську та області немає майданчиків для проведення змагань національного рівня з футболу, волейболу, баскетболу, боротьби та інших видів спорту.

Андрій Безсонний

Спортивную сферу города ждет большая чистка, серьезная реорганизация и новый руководитель

 У підсумку аукціон на розробку проєкту спорткомплексу скасували, тому що переможець відмовився від підписання договору. Після цього оголосили тендер на виконання інженерно-геологічних вишукувань по спортивному комплексу біля льодової арени на суму 234 тис. грн. Згідно з договору, спочатку ці роботи мали бути завершені до 31 жовтня, але через відсутність фінансування їх продовжили на наступний рік - до кінця лютого.

Окрім того, вже кілька років обговорюється будівництво на вулиці Парковій залу для занять греко-римською боротьбою "Колізей". Навесні минулого року інжинірингова компанія "Фортіс" мала розробити проєктно-кошторисну документацію по "Колізею". На це з міського бюджету витратили 1,16 млн грн.

На саме будівництво залу для борців цього року планувалося витратити 13,7 млн грн, а наступного - 123,3 млн грн. Але насправді жодного будівництва не велося. У проєкті бюджету Краматорська на наступний, 2022-й, рік значаться ті самі 13,7 мільйонів для "Колізею".

testtesttest

test Візуалізація краматорського "Колізею". Фото - Kramatorsk Post

 

Новий стадіон на місці старого

Ще один масштабний проєкт щодо розвитку спортивної інфраструктури у Краматорську - реконструкція стадіону "Авангард", який міська влада придбала у "Старокраматорського машинобудівного заводу".

Керівник футбольного клубу "Краматорськ" Данило Плахін нещодавно розповів журналістам, що вже є проєкт реконстрнструкції цього стадіону. За його словами, це має бути стадіон європейського рівня. Також будуть два тренувальних поля зі справжнім трав’яним покриття, а трибуни будуть вміщувати прибдизно 10 тисяч глядачів.

"Взагалі, планується повний демонтаж старого стадіону і будівництво нового", - розповів Плахін.

testtest

test Візуалізація стадіону "Авангард" після реконструкції. Скріншоти з відео Youtube/Профутбол digital

Міський голова Олександр Гончаренко підтвердив, що дійсно на місці спорткомплексу "Авангард" планується побудувати новий стадіон, але не на 10, а на 3 тисячі глядачів, і там будуть відбуватися змагання з футболу різних рівнів.

За його словами, міська влада розраховує на фінансову підтримку Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

"Нашим містом завершується і опрацьовується проєктно-кошторисна документація [ПКД] з експертизою та у подальшому, наприкінці грудня та в січні, буде розроблена робоча документація. І цей проєкт буде подаватися до ЄІБ і Міністерства розвитку громад та територій. Ми очікуємо на підтримку з боку держави. І для цього проєкту планується залучити кошти ЄІБ, які будуть повертатися з державного бюджету України. Місто витратить гроші на ПКД і робочу документацію", - сказав мер на брифінгу 24 листопада.

Що збудували до цього

Протягом останніх кількох років у Краматорську будуються та реконструюються різні спортивні об'єкти. Ще за головування попереднього міського голови Андрія Панкова у місті розпочали будівництво льодової арени та нового басейну, а також футбольного стадіону по вул. Паркова. Окрім того, у травні минулого року у Саду Бернацького побудували перше крите футбольне поле із штучним покриттям. Там тренуються вихованці юнацької футбольної академії "Авангард", влаштовуються фестивалі фітнесу та інші спортивні заходи. 

Стадіон по Парковій побудували рік тому і відкрили напередодні місцевих виборів. Зараз там тренуються футболісти юнацьких команд, а деякі дорослі команди грають матчі аматорського рівня. Містяни можуть вільно користуватися біговими доріжками та тренажерами на цьому стадіоні. 

Льодову арену відкрили навесні цього року, вже за Гончаренка. Там тренуються і грають офіційні матчі хокейні клуби "Краматорськ" і "Донбас", тренуються вихованці юнацьких секцій з хокею і фігурного катання, а для містян влаштовуються масові катання на ковзанах. Деякий час на арені діяв пункт масової вакцинації.

Басейн поруч з льодовою ареною будується досі, зараз там працює вже третій підрядник, замовник будівництва - обласний департамент капітального будівництва. Згідно з умовами останнього договори, роботи триватимуть до серпня наступного року. Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко стверджує, що відкриття басейну відбудеться у лютому 2022 року*. 

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

*змінено після публікації матеріалу

Інші статті на цю тему

Liftingcover

Призові місця для наших паверліфтерів уже стали традицією

Rysievcover

У сумі триборства він не залишив суперникам шансів

Liftingcover

Напрочуд вдало виступили краматорські паверліфтери на Чемпіонаті світу у складі збірної України

коментарі