Важливо :: Гроші :: 27 травня 2021 15:56 , Олексій Ладика
500-griven

Бюджет-2021: скільки заробив і на що витратив Краматорськ у першому кварталі

У порівнянні з першим кварталом 2020 року, доходи загального фонду збільшилися на 37 млн грн

За перший квартал цього року доходи бюджету Краматорської міської територіальної громади склали 406,3 млн грн, а видатки - 300,5 млн грн.

Про це йдеться у звіті про виконання міського бюджету у першому кварталі, який депутати затвердили вчора на сесії.

Дохідна частина загального фонду бюджету, у порівнянні з першим кварталом 2020 року, збільшилася на 37 мільйонів гривень. Дохідну частину загального фонду по власним надходженням виконано на 109,2% до плану, йдеться у звіті.

"Чи радіти цьому? Звісно радіти! Чи дуже радіти? Не дуже, бо половина цих грошей - це інфляційна складова. Підвищилась мінімальна заробітна плата - додались податки у бюджет. І ще нам поталанило, що "ковід" цього року нас менше вдарив, ніж минулого, і не так нас придушив", - сказав заступник голови депутатської планово-бюджетної комісії Володимир Сергієнко під час сесії.

ПОДАТКИ ВІД ПРОМИСЛОВОСТІ

Переважна частина доходів загального фонду - 70,1% - формується за рахунок податку з доходів фізичних осіб. За перший квартал цього року бюджет отримав 223,3 млн грн з цього податку.

Чверть з цієї суми перерахували промислові підприємства - "Новокраматорський машинобудівний завод", "Енергомашспецсталь", "Краматорський феросплавний завод", "Краматорський завод важкого верстатобудування", "Краматорськтеплоенерго", "Краматорський металопрокатний завод", "Фурлендер", "Донмет".

Найбільше податків з доходів фізичних осіб сплатив НКМЗ - 41,1 млн грн. На другому місці - ЕМСС (9,1 млн грн), на третьому КФЗ - 854,3 тис. грн.

НКМЗ, ЕМСС, "Донмет", "Краматорськтеплоенерго" та "КЗВВ" сплатили більше податків на доходи фізичних осіб, у порівнянні з першим кварталом минулого року. Погіршили свої фінансові показники СКМЗ, КФЗ, КМПЗ та "Фурлендер". Від СКМЗ надійшло на 99,9% менше надходжень, ніж за перший квартал минлого року, від КФЗ - на 77,8% менше, від "Фурлендера" - на 52,9% менше, від КМПЗ - на 9,6% менше. 

ПРОДАЛИ РЕЙОК НА 12 МІЛЬЙОНІВ

Дохідну частину загального фонду бюджету також поповнили надходження з місцевих податків і зборів: податку на майно (32,7 млн грн), єдиного податку (33 млн грн), туристичного збору (289,9 тис. грн - в чотири рази більше від плану).

У порівнянні з минулим роком на 6% зменшилися надходження по акцизному податку з продажу алкоголю і тютюну та акцизного податку з пального - в основному це сталося за рахунок зменшення обсягу продажу тютюну компанією "Тедіс-Україна". Надходження до бюджету від цього податку за перший квартал склали 21,7 млн грн.

Доходи спеціального фонду бюджету склали 18 млн грн. Сергієнко на сесії сказав, що з них 12,3 млн грн - це кошти, які надійшли від продажу демонтованих трамвайних рейок. 

КУДИ ВИТРАЧАЛИ ГРОШІ

У першому кварталі цього року видатки загального фонду міського бюджету спрямовувались на: 

  • утримання установ та заходи у соціально-культурній сфері – 20,4 млн грн (73,%); 
  • утримання житлово-комунального господарства – 17,5 млн грн (6,2 %); 
  • органи місцевого самоврядування – 35,1 млн грн (12,5%); 
  • інші видатки загального фонду – 23,1 млн грн (8,3%).

З видатків соціально–культурної сфери на освіту спрямували майже 16 млн грн, на охорону здоров’я – 14,6 млн грн, соціальний захист та соціальне забезпечення – 13,4 млн грн, культуру – 12,48 млн грн, фізкультуру і спорт – 4,1 млн грн. 

В структурі видатків загального фонду 81,7% займають захищені статті: видатки на заробітну плату з нарахуваннями, на енергоносії, на продукти харчування, надання пільг, стипендій, пільгові рецепти тощо, видатки на утримання бюджетних установ, на виконання поточного ремонту та утримання об’єктів благоустрою і так далі. 

Видатки спеціального фонду міського бюджету склали 20,1 млн грн. Третина з цих грошей склали видатки бюджету розвитку. З останнього 3,4 млн грн - це лізингові платежі за придбані тролейбуси з автономним ходом та будівництво світлофорів; 1,899 млн грн - розробка ПКД по капітальному ремонту будівлі стоматологічної поліклініки № 2, придбання комп’ютеру; 1,186 млн грн – капітальний ремонт вимощення з облаштуванням майданчика та розводки централізованої подачі кисню Міській лікарні №1, 74,5 тис. грн – розробка ПКД щодо реконструкції приміщень центрів для перебування постраждалих від домашнього насильства.

Інші статті на цю тему

domashne-nasilstvo

Гроші на це візьмуть з держбюджету за умови співфінансування з місцевого

Budgetcover

Олександр Гончаренко розповів, як брак коштів може вплинути на життя міста, а також про те, що вихід уже шукають

Kramatorskbudgetcover

Краматорську та іншим громадам доведеться повертати частину вже використаних коштів

коментарі