
Бюджет, мова, звернення: депутати від "ЄС" відзвітували за пів року своєї роботи у міськраді
Дотримання норм мовного закону, контроль за виконанням бюджету та ініціативи звернень до вищого керівництва країни щодо нагальних питань - депутати від фракції "Європейська Солідарність" у Краматорській міській раді та представниця цієї партії у виконкомі відзвітували про свою роботу за перші пів року після виборів. Їхній брифінг відбувся в Антикризовому медіа-центрі.
У поточному скликанні міської ради чотири депутати представляють "ЄС": Валерій Власенко, Ангеліна Шостак, Володимир Сергієнко і Віктор Рубановський. Одна представниця цієї партії є серед членів виконкому - Ганна Ощепкова.
МОВА
Керівник фракції "ЄС" у міськраді Валерій Власенко сказав, що одним з пріоритетних напрямків роботи їхніх депутатів - дотримання положень мовного закону, принаймні серед працівників місцевого самоврядування та депутатів.
"Наш дії призвели до того, що виступи депутатів з трибуни стали вестися державною мовою", - сказав він.

Втім, не всі депутати дотримуються норм закону - представники "Партії Шарія" вперто виступають російською і через це обранці від "ЄС" постійно з ними сперечаються.
Депутатка Ангеліна Шостак розповіла, що запропонувала доповнити регламент міської ради, щоб головуючий контролював і реагував на депутатів, які порушують закон про мову. Цю правку підтримали лише 8 обранців, але представники "ЄС" запевняють, що і надалі працюють у цьому напрямку.
БЮДЖЕТ
"Найважливішим питанням, враховуючи розклад сил у місцевій раді, став контроль за виконанням бюджету міста та надання пропозицій щодо його раціонального використання", - сказав Власенко.
Депутат зазначив, що міський бюджет за 2020 рік був недовиконаний на 50 млн грн. Ця недостача перейшла на наступний рік і була врахована у бюджеті-2021, дохідна частина якого стала меншою, ніж торік.
"Коли виконавча влада каже про перевиконання дохідної частини за перше півріччя, це означає лише те, що показники бюджету можуть досягти запланованого рівня, тому перерозподіл так званого "віртуального перевиконання бюджету" на втілення у життя різних популістських проектів - це знову ж таки недофінансування освіти, культури, медицини. Але виконавча влада має можливість керування прийняттям таких рішень, вдало використовуючи "монобільшість" у міській раді", - сказав Валерій Власенко.
В якості прикладу такого рішення депутат навів голосування за створення комунального спортивного клубу. На його думку, цей клуб до розвитку масового спорту немає ніякого відношення.
Валерій Власенко звернувся до міського голови Олександра Гончаренка, народного депутата Максима Єфімова та голови Донецької ОДА Павла Кириленка з пропозицією - при розподілі коштів з екологічного фонду та обласного бюджету налагодити пряме спілкування з громадою міста для виборів проєктів для фінансування.
ЗВЕРНЕННЯ
На питання Kramatorsk Post "Які три ініціативи депутатів від "ЄС" вдалося втілити у життя?", керівник фракції зазначив:
"Головна ініціатива - прийняття звернення до президента України, керівництва обласної адміністрації стосовно вакцинування мешканців Донеччини та Краматорська. Крім того, ми наполягли, міський голова підтримав і розпорядився визначитися стосовно дій "Донецькоблгазу". За нашої ініціативи рада підтримала звернення до прем'єр-міністра стосовно зниження тарифів на комунальні послуги".
Ангеліна Шостак серед ініціатив, які можна записати в "актив" фракції "ЄС" і які вже реалізовані чи реалізуються, назвала ліквідацію недобудов на "Чечні", питання щодо відсутності місць для паркування у дворі онкологічного центру, виділення 250 тис. грн на встановлення пам'ятника Степану Чубенку.

ЗА ЩО ХВАЛЯТЬ ТА КРИТИКУЮТЬ ВИКОНАВЧУ ВЛАДУ
Ми попросили депутатів "ЄС" назвати ініціативи міського голови та його команди, які вони підтримують і які категорично не сприймають.
Серед тих, що підтримують, Власенко назвав створення Управління житлово-комунального господарства і об'єднання в ньому різних відділів, які відповідали за цю галузь.
"Ми це підтримуємо, бо центр керування має бути в одному місці", - вважає керівник фракції "ЄС.
Також депутати підтримують об'єднання лікарень і Центрів медичної допомоги - але будуть дивитися, чи дійсно від цього стане краще.

Разом із тим, представники "ЄС" взагалі не сприймають і не розуміють рішення щодо збільшення кількості заступників міського голови. А ще критикують за те, як витрачаються бюджетні кошти.
"Неоднозначні пріоритети витрачання грошей, з чого ми бачимо появу ініціативи спортклубу або якісь ще "забаганки", які не проходили слухання, не обговорювалися із суспільством", - каже депутат Віктор Рубановський.
МОЖНА ДОМОВЛЯТИСЬ
Депутат від "ЄС" Володимир Сергієнко свою діяльність у міській раді оцінив на "трієчку з плюсом за п'ятибальною системою - і це непогано". За його словами, впливати на рішення у раді він та його колеги можуть своїми голосами - але вони мають лише чотири голоси із 42. Тому, на його думку, щоб домогтися впровадження своїх ініціатив, потрібно домовлятися.
"[Потрібно знаходити] спільні точки дотику з усіма, хто підтримує твоє рішення [...] Я за те, щоб домовлятися, але є речі, про які неможливо домовлятися", - сказав Сергієнко, маючи на увазі виступи депутатів російською.
Ангеліна Шостак зі свого боку вважає, що можна співпрацювати з виконавчою владою.
"Я бачу, як змінюється наше місто, я бачу, що можна співпрацювати. Єдине, що я скажу, що якщо ти хочеш бути "криголамом", то іноді не завжди ти отримуєш позитивний відгук. Тому розумію, що колись мають бути компроміси, колись треба йти на поступки. Але хочу сказати, що депутат - це не просто людина, яка отримала мандат і нічого не робить, це відповідальність".