Важливо :: Життя громади :: 30 серпня 2021 19:02 , Олексій Ладика
skmz

"Це випадково": Гончаренко прокоментував, чому будівлю для медуніверситету купують саме у СКМЗ

Місто купляє у заводу три об'єкти нерухомості за десятки мільйонів гривень

Депутати Краматорської міськради дозволили придбати у Старокраматорського машинобудівного заводу (СКМЗ) три об'єкти нерухомості - частину ПК ім. Бикова, стадіон "Авангард" та адміністративну будівлю заводу.

Згідно з ухваленими рішеннями:

  • театральна частина палацу культури ім. Бикова коштуватиме міському бюджету 12 млн 627 тис. 400 грн,
  • спортивний комплекс "Авангард" - 12 млн 641 тис. 700 грн,
  • адміністративна будівля СКМЗ - 45 млн 124 тис. 800 грн. 

Міський голова Олександр Гончаренко на брифінгу після сесії сказав журналістам, що місто буде купувати ці об'єкти у розстрочку: 30 млн грн виплатять цього року, решту суми - впродовж наступного. 

Навіщо місту ці об'єкти

Стадион Авангард

Исполком горсовета предварительно одобрил решение по покупке крупных объектов недвижимости в городскую собственность, теперь слово за депутатами

 У рішенні щодо купівлі ПК Бикова мовиться, що його купують "з метою забезпечення впровадження нових форм організації дозвілля, розвитку та підтримки аматорського мистецтва, самодіяльної народної творчості, створення та організації діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань".

Гончаренко на брифінгу після сесії розповів, що частина ПК ім. Бикова перебуває у власності міста, а інша частина після розпаду СРСР опинилася у власності СКМЗ. Після викупу у заводу другої частини обидві будівлі палацу культури об'єднають і зроблять там сучасний центр дозвілля.

Стадіон "Авангард" купується "з метою створення повноцінних умов для занять спортом та проведення спортивних змагань високого рівня", йдеться у рішенні депутатів.

Міський голова на брифінгу сказав, що цей стадіон буде для комунального футбольного клубу "Краматорськ", а також для тренувань усіх охочих містян - там з'являться бігові доріжки. 

"Він буде призначений не лише для футболу, але й для легкої атлетики, 5 чи 6 видів змагань", - сказав Гончаренко. 

На ПК ім. Бикова та стадіон "Авангард" чекає реконструкція - за словами Гончаренка, 15-20 вересня міська влада подасть заявку на фінансування робіт за кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Також за кошти цього банку планують відремонтувати будівлю для медичного університету. Міський голова каже, що "попереднє підтвердження з боку Мінрегіону та ЄІБ є".

Чому будівлю для медвузу купляє місто 

Найбільше питань як у депутатів, так і у містян виникло щодо купівлі будівлі СКМЗ.

Олександр Гончаренко нагадав, що Донецький національний медичний університет (ДНМУ) розташовується у Краматорську з 2015 року. За його словами, кількість студентів у цьому виші кожного року зменшується і станом на сьогодні там буде навчатися 1500-1600 студентів.

ДНМУ

Восстановившись на должности, Петр Кондратенко уволил своих конкурентов и приостановил решение перенести филиал вуза из Кропивницкого в Краматорск

"У цього закладу немає жодного власного приміщення, є конфлікт з навчальним закладом ДДМА [де медвуз зараз орендує приміщення], тому загроза подальшого існування цього вузу дуже велика і кожного року підвищується. Якщо ми за наступні 2-3 роки не знайдемо і не зробимо їм приміщення для навчання, цього закладу у місті не буде. Де ми будемо брати медичних працівників, хто буде працювати у новій лікарні, яку зараз розпочали будувати?", - сказав Олександр Гончаренко, відповідаючи на питання депутатів.

Депутат від "Європейської солідарності" Віктор Рубановський зазначив, що будівля СКМЗ, в якій планують розмістити медуніверситет, розташована поруч із промисловою зоною.

Таке ж занепокоєння висловив ректор ДНМУ Петро Кондратенко. Він також зазначив, що в університету ніхто не спитав, чи хочуть викладачі та студенти навчатись у колишній будівлі СКМЗ.

test

"Краматорськ - це стовідсоткова промислова зона. КФЗ [Краматорський феросплавний завод], який розташований на Олекси Тихого - яка відстань від нього до двох технікумів, ДІТМу та ДДМА? 300 метрів. Така ж відстань тих будівель до цехів СКМЗ, який не працює і шансів, що він буде працювати, ми не бачимо", - відповів на це Гончаренко. Він додав, що облаштування під'їзду до будівлі буде вирішуватися у процесі реконструкції.

Після сесії Kramatorsk Post поставив міському голові три питання про купівлю будівлі для медвузу, які найбільше турбують наших читачів, судячи з коментарів у соцмережах.

Чому місто має купляти будівлю для медвузу, а не держава в особі Міністерства охорони здоров'я, якій він належить?

Це питання з 15-го року не вирішено. Ми бачимо… це виглядає, що державі краще його закрити, ніж зберегти. Ми із цим не погоджуємось, бо важливість закладу для нашого міста ми всі розуміємо: не буде університету - не буде студентів, не буде розвитку медицини.

Проблеми є і в інших містах: у Маріуполі немає лікарів. У нас вже є певний дефіцит - кількість профільних лікарів за деякими напрямками складає до 20%. Якщо ми не дамо розвитку цьому університету, то перспективи нашій медицині не буде.

Ви завтра зустрічаєтесь із ректором ДНМУ [розмова відбулася 27 серпня]. Які у вас сподівання від цієї зустрічі? Він писав у Фейсбук, що будівля СКМЗ їм не дуже підходить.

Ми від своїх намірів не відмовляємося, ми налаштовані на конструктивний діалог. І немає значення, хто ректор.

Як мені доповідали, йому не зрозуміло, чому саме ці будівлі були обрані. Завтра ми внесемо пояснення. Може, він не знає, що СКМЗ більше не працює. Може, він не розуміє, що це вже не є та індустріальна зона, про яку він говорить. 

Усі три об'єкти, які купляє місто, належить Старокраматорському машинобудівному заводу, який у свою чергу належить нардепу Максиму Єфімову та Сергію Близнюку. Як ви можете це прокоментувати?

Це випадково. Якби надійшли пропозиції від інших власників інших підприємств, ми би їх розглядали. На жаль, інших пропозицій, інших можливостей не було. Я цим питанням переймаюсь з жовтня минулого року, ще перед виборами, коли з вузом було підписано меморандум - у ньому було прописано, що у випадку обрання мене як голови ми знайдемо рішення, які приміщення їм надати.

У місті немає інших будівель загальною площею 20 тисяч квадратних метрів. Ми взагалі починали вести перемовини щодо ПТУ №28, але, на жаль, обладміністрація відмовилась [надати ці будівлі під медуніверситет], бо там буде обласна позашкільна робота. Ми дійсно опрацювали всі можливості у цьому місті.

28 серпня відбулася зустріч між міським головою Олександром Гончаренком та ректором Донецького національного медуніверситету Петром Кондратенком. За результатами зустрічі вирішили створити робочу групу, яка розробить і створить дорожню карту для покращення ситуації з розміщенням університету у Краматорську.

Інші статті на цю тему

Honcharenkocover

Суми зарплатні помітно відрізняються по місяцям, але чому так, у міській адміністрації не пояснили

image (8)

У МВА надали інформацію щодо суми статей, з яких статей складається заробітна плата Олександра Гончаренка

image (8)

А також про те, чи планує міська влада обмежувати подачу води через великі борги містян

коментарі