Важливо :: Життя громади :: 20 лютого 2020 11:14 , Олексій Ладика
dzinsy-podrostki-deti

Чому кривдниця двох дівчат біля ЦУМу обмежилась суворою доганою: пояснює суд

Поліція кваліфікувала її дії як дрібне хуліганство

16-річний дівчині, яка поставила на коліна двох дев'ятикласниць біля ЦУМу, суд призначив найбільш суворе покарання, яке може бути застосовано до неповнолітньої.

Так у Краматорському міському суді відреагували на коментарі користувачів соцмереж про недостатню суворість покарання за такі дії.

У суді зазначили, що ця установа не є стороною обвинувачення та самостійно не кваліфікує дії осіб, протоколи не складає, а розглядає матеріали, які надходять від правоохоронних органів. У справі щодо "кривдниці біля ЦУМу" матеріали надійшли з ювенальної поліції – там її дії кваліфікували як дрібне хуліганство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не всі конфлікти між підлітками підпадають під булінг: пояснює поліція

Кодекс України про адміністративні правопорушення за дрібне хуліганство передбачає штраф від 51 до 119 грн, громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20%заробітку або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Цей же Кодекс визначає, що за адміністративні порушення до неповнолітніх у віці від 16 до 18 років можуть "покарати" наступним чином:

1) зобов'язати публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого;

2) попередити;

3) винести догану або сувору догану;

4) передати неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.

"При розгляді справи відносно Ч. суд діяв у суворій відповідності до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначив неповнолітній Ч. найбільш суворе адміністративне стягнення, яке може бути застосовано до неповнолітньої, а саме - сувору догану", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 10 січня у Краматорську двох дев'ятикласниць змусили стати на коліна, погрожуючи побиттям. Усе це відбувалося у центрі міста біля ЦУМу в оточенні близько 40 підлітків. Підбурювачами цих дій визнали двох дівчат віком 15 і 16 років.

20 січня Краматорський міський суд виніс сувору догану старшій кривдниці, а за молодшу, оскільки вона не досягла віку адміністративної відповідальності, відповідав її батько. 30 січня суд призначив йому штраф у розмірі 850 грн.

Інші статті на цю тему

referendum-dnr-kramatorsk

Чоловіка визнали винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

kramatorskteploenergo-kramatorskaya-tec

Співвласник підприємства захворів перед зустріччю з керівництвом міста щодо боргу

pistolet

Поліція відкрила справу за статтею "Хуліганство"

коментарі