Важливо :: Політика :: 21 лютого 2022 09:07 , Олексій Ладика
ato-oos

Чи буде вторгнення Росії і навіщо з ОРДЛО евакуюють мешканців: пояснюють ветерани АТО з Краматорська

Кілька місяців ситуація навколо кордонів України напружена: Росія стягнула найбільшу з 2014 року кількість військ і озброєнь.

Західний світ попереджає про ймовірність широкомасштабного вторгнення російських військ до України, а у Москві стверджують, що ніякого вторгнення не буде.

Тим часом вже третій день палає лінія фронту на Донеччині та Луганщині - російсько-окупаційні війська збільшили кількість обстрілів у десятки разів у порівнянні з останніми місяцями. А 18 лютого ватажки угруповань "ДНР" та "ЛНР" оголосили евакуацію всіх мешканців окупованих територій (ОРДЛО).

Що відбувається і чи буде широкомасштабне вторгнення російських військ до України, ми попросили ветеранів АТО з Краматорська поділитися своїми думками з цього приводу.

Ось як вони пояснюють загострення на фронті та евакуацію в ОРДЛО:

Роман Балабойко, військовослужбовець 11-ї окремої бригади армійської авіації ЗСУ (2015 рік)

"Я думаю, що Росія намагається максимально обережно вийти із ситуації, яку вона, за великим рахунком, сама для себе створила, з мінімальними втратами іміджу. Адже на їх ультиматум щодо не розширення, а тим більше повернення НАТО до кордонів 1997 року, проігнорувався і відповідь була надана чітка: що це неможливо. І хоча б таким чином, нарощуючи ескалацію на лінії розмежування, російсько-терористичні війська намагаються досі тиснути на Україну.

Ми бачимо, що на зустрічі з [канцлером Німеччини] Олафом Шольцем з вуст [президента РФ] Володимира Путіна прозвучала така фраза як "геноцид", ця тема знову розкручується російською пропагандою, і оці заяви бойовиків щодо евакуації - це підігрівання тієї ситуації, окрім обстрілів українських міст та сіл. Ми бачимо, що кількість обстрілів зросла, обстрілюються об'єкти інфраструктури, соціальної інфраструктури.

Тому це такий вихід для Росії - в першу чергу для внутрішнього користувача, щоб показати, що Росія за великим рахунком міцна, вона ще тримає ситуацію, і оці заяви про визнання так званих "ДНР" і "ЛНР" кажуть про те, що Росія хоче вийти із ситуації з мінімальними втратами іміджу і показати внутрішньому користувачу, росіянам, щоб оця імперська пиха у соціумі не спала.

Євген Студицький, військовослужбовець 53-ї окремої механізованої бригади ЗСУ (2015-2016 роки)

"Это чтобы поднять градус, не более. Кто есть Пушилин, кто есть Пасичник? Это "говорящие головы", сброшена методичка и сейчас просто поднимается градус, будет использоваться как давление на мировую общественность. Я думаю, сейчас пойдут провокации, дабы обвинить Украину в "геноциде народа", тем более там уже у половины, если не больше, российские паспорта. И они под лозунгами "защитим граждан России"... Но мое мнение: это все для внутреннего потребления российского обывателя. Не более".

Ілля Єжов, військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади ЗСУ (2015-2016 роки)

"Происходит очередной "вброс фекалий на вентилятор". Эвакуации не будет никакой, потому что для эвакуации хотя бы 30 человек нужен один большой грузовик. Такого количества сил и средств собрать не в состоянии никто, наверное, чтобы эвакуировать оккупированный Донецк. 

[Увеличение количества обстрелов] связано с тем, что против нас воюет непредсказуемый, "придурбашенный" враг. Опять чего-то хотят показать, чего-то хотят добиться каких-то уступок, послаблений. Все это диктуется из Кремля, поэтому каких-то военных целей это не преследует. Преследуются политические, социальные цели, чтобы склонить градус социального напряжения в ту или иную сторону". 

Володимир Бабич, військовослужбовець Збройний сил України (2014-2015 роки), резервіст оперативного резерву першої черги

"Це один з елементів медійної боротьби. Один з елементів такої війни - це картинка з телевізору чи спікерів противника, пропагандистів. Не такі вони вже і скажені, в них є якась система, по якій вони працюють, яка їм зрозуміла". 

Як ветерани АТО пояснюють зосередження російських військ біля кордонів України і чи буде широкомасштабний наступ росіян - дивіться на відео.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

volunteerscover

Микола Єрьомко і Тетяна Бурикіна евакуювалися до Слов'янська два місяці тому. Окупанти розбили їхній дім, а вони зайнялися роздачею їжі малозабезпеченим мешканцям міста

Pakin (6)

У військовослужбовця залишилися батьки і сестра, дитина і вагітна дівчина

svyatogorsk

Чим живе зараз і про що мріє Святогірськ - напівзруйноване місто, що пережило окупацію, але на зламалося і вірить у відродження слави курортної перлини та місця сили

коментарі