Важливо :: Життя громади :: 08 червня 2022 18:23 , Максим Ходушко
igor-stashkevich-2

Чи є серед депутатів зрадники і чи варто вже повертатися до Краматорська: відповідає секретар міськради Ігор Сташкевич

А також, як отримати свідоцтво про освіту та гуманітарну допомогу і чому під час війни роблять ямкові ремонти доріг

Секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич в онлайн-інтерв'ю Антикризовому медіа-центру відповів на кілька актуальних питань щодо життєдіяльності міста.

До вашої уваги текстовий варіант його відповідей.

Чи немає серед краматорських депутатів чи чиновників тих, хто перекинувся до окупантів або не виявив активну проукраїнську позицію?

- Як секретар Краматорської міської ради можу сказати, що з перших днів великої війни навіть ті політичні сили, які вважаються проросійськими, стали на допомогу самому місту. Це і гуманітарна складова, і військова складова. Депутати в цьому плані єдині це, напевне, відрізняє наше місто від інших, незважаючи на всі негаразди, які бувають всередині самої ради. Ми стали єдиним таким кулаком.

Як отримати оригінали документів про закінчення школи, профтехучилища тощо?

- Коледжі, училища, технікуми вирішують це питання самостійно. Більшість закладів буде відправляти оригінали документів про освіту Новою Поштою або Укрпоштою за рахунок отримувача.

Що стосується шкіл, свідоцтва про закінчення 4-го, 9-го та 11-го класу будуть надруковані у більш безпечному регіоні. Діти, які залишилися у Краматорську, отримають свідоцтва у місті. Ті, хто за кордоном, будуть отримувати їх через Міністерство закордонних справ або ж на пошту – будемо відправляти, куди вони скажуть.

Навчальний рік завершився. Попереду єдиний тест. Дітям, які залишилися у Краматорську, ми допоможемо з проїздом до місця здачі тесту, тому що наші діти мають отримати якісну українську освіту у наших закладах вищої освіти. 

Ми вже бачили, що анонсовано початок нового навчального року дистанційно. Готуються школи, готуються заклади вищої освіти, наші коледжі тощо. Працює гаряча лінія Управління освіти, директори шкіл теж працюють весь червень, поки діти не отримають документи про освіту, з липня більш активно запрацюють приймальні комісії. 

Олександр Гончаренко

Міський голова Краматорська про військові загрози місту, ситуацію з гуманітаркою, бюджетом і комуналкою, чому зустрічався з Порошенком і що робити з депутатами від ОПЗЖ і Пушкіним

Про людей, які вимушені були покинути свої домівки.

-  З початку війни у нас працює один евакуаційний пункт, куди люди могли звертатися, оговтатися, зібратися з думками, а потім вирішити, що робити далі. Зараз цей пункт працює для людей, які вимушено переїхали з Лиманського району, Святогірська та навколишніх сіл, Ізюму, Барвінкового. Там вони можуть отримати їжу, одежу, помитися і потім вирішити, що робити далі. Разом з ОДА по програмі ці люди вирішують, куди їхати – до Рівненської або Житомирської області, (їдуть) через місто Дніпро. 

Чи варто зараз повертатися до Краматорська?

- Ви самі бачите, що ситуація стає все більше напруженою, більш жваво ми відчуваємо, що війна підбирається все ближче до Краматорська. Віримо у Збройні Сили України, віримо в наших хлопців, які стоять на варті нашого спокійного мирного життя. Їм потрібна допомога: чим менше людей буде тут, тим легше їм буде боронити нашу землю, розуміючи, що вони не можуть завдати удару по цивільному населенню.

Тому потрібно напружитися та зрозуміти, що у нас зараз не мирне життя, що ми не живимо, як жили раніше до 24-го лютого, що треба затягнути паски і що зараз для нас головне – наша армія, наші хлопці.

Як міська влада займається гуманітарною допомогою у Краматорську?

- Ми працюємо з багатьма міжнародними фондами та донорами та державою, – Мінсоцполітики, з Офісом президента. Намагаємося, щоб гуманітарна допомога до кожного надійшла хоча б один раз. На сьогодні видано близько 49 тисяч пакунків. Кожного дня видаємо від 900 до 1100 пакунків. Ще залишилося близько 23-25 тисяч, щоб люди отримали один раз. 

Дуже шкода нашого часу, бо є люди, які звертаються другий чи третій раз, і потрібен час, щоб обробити ці анкети, а є люди, які не можуть отримати допомогу навіть вперше.

Зараз наша задача видати (усім допомогу) перший раз на цьому тижні, а далі міський голова поставив задачу – видати (допомогу) вдруге. Я думаю, що цей тиждень ми будемо видавати перший раз, потім з’явиться нова форма – відкрита, прозора, доступна з будь-якого куточку нашої держави. Якщо ваші родичі залишились тут, ви можете допомогти їм заповнити форму на сайті міської ради і таким чином (допомогти) отримати пакунок, який підтримає людину на декілька тижнів.

Незважаючи на війну, у місті продовжується ямковий ремонт доріг, висадка квітів тощо. Може, потрібно пустити ці гроші на щось інше, що допоможе обороняти місто?

- Наше місто, як і Харків, якщо ви подивитесь, гарне, чисте, охайне, квітуче. Ми робимо це, щоб кожен українець, який виїхав, розумів, що його тут чекають, що місто буде українським і таким само квітучим і буде так само розвиватися, як розвивалося протягом останніх восьми років. Без догляду місто занепаде. Транспорт повинен рухатися по якісним дорогам, а не по ямкам.

Близько 68-72 тисяч на сьогодні знаходяться у самому місті. За цих людей потрібно теж переживати, вони повинні жити у якісних умовах.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

schoolsratingcover

Чотири краматорських школи потрапили до десятки найкращих у області

kompyuterna-tehnika-dlya-uchniv-kramatorska

Управління освіти роз'яснило кілька питань щодо надання комп'ютерної техніки у поточному навчальному році

anton-vrazhennya-main

Він вперше з початку великої війни був за межами Донеччини тривалий час

коментарі