Важливо :: Життя громади :: 08 жовтня 2021 17:19 , Краматорск Пост
skmz

"На тобі, боже, що мені негоже": чи знадобиться медичному університету подарунок від міста за 46 млн. гривень (оновлено)

Ректор університету висловив незадоволення будівлею, а мер каже, що все було узгоджено з попередниками ректора

Нещодавно ректор Донецького національного медичного університету Петро Кондратенко опублікував на своїй сторінці у фейсбук пост про огляд будівлі СКМЗ, яку в Краматорську планують віддати під цей навчальний заклад.

У своєму повідомленні він говорить про те, що будівля не зовсім підходить під потреби університету, адже розміщена вона у безлюдній промзоні, поряд із залізницею та ще й завелика для тієї кількості студентів, які мають там навчатися.

Нагадаємо, що в серпні цього року депутати затвердили рішення про купівлю містом цієї і ще двох будівель, які належать СКМЗ.

У спілкуванні з Post ректор вишу підтвердив свої невдоволення. А також розповів, що до вересня місяця він не бачив будівлю взагалі. Тобто перед прийняттям рішення міськрадою щодо придбання цієї будівлі містом, за порадами чи узгодженням до нього ніхто з краматорської влади не звертався.

Виходить так, що місто купує будівлю, яка, в принципі, університету не підходить. При цьому перед самою купівлею з університетом це питання ніхто не узгоджує.  

В міському сегменті фейсбука краматорці жваво обговорювали цю тему, неодноразово висловлюючи думку, що мерія та міськрада просто підіграють нардепу максиму Єфімову, який таким чином вирішив вигідно позбавитись непотрібних активів (нагадаємо, Єфімов є співвласником структур, які володіють заводом СКМЗ).

Нагадаємо також, що вартість будівлі становить понад 45 млн. грн. А той факт, що вибір припав саме на будівлю СКМЗ, міський голова Олександр Гончаренко назвав випадковістю.

Ми звернулися до мера за коментарем щодо ситуації навколо адмінбудівлі СКМЗ.

Він відповів, що ще 2020 року зустрічався з тодішньою керівницею університету - в.о. ректора Майєю Єрмолаєвою. (Зауважимо, що протягом останніх двох років, медичний університет потужно "штормило", в тому сенсі, що в ньому мінялась влада, - ред.) В результаті перемовин з нею було підписано меморандум, за яким місто мало опікуватися питанням розміщення вишу в Краматорську.

test Олександр Гончаренко підписав меморандум про співпрацю з медичним університетом під час своєї передвиборчої кампанії

Причому розмістити у Краматорську планувалося, за словами пана Гончаренка, весь університет. Адже після перевезення медуніверситету з окупованої території 2015 року він був розділений на три філіали, які і зараз розташовуються у нашому місті, Маріуполі та Кропивницькому. 

“Ще до 2014 року мед університет налічував 6000 студентів, через окупацію Донецька ВНЗ було переміщено до Краматорська. Протягом останніх 7 років, університет проводить свою діяльність в орендованих приміщеннях розділившись на 3 філіали: Краматорськ, Маріуполь, Кропивницький.

Сьогодні в Краматорську 1200 студентів. Цієї кількості студентів катастрофічно не вистачає для укомплектування наших лікарень міста, в яких вже не вистачає 20% фахівців. Також стає гостре питання щодо лікарів для майбутньої лікарні 3-го рівня, яка вже будується в місті, оскільки питання про її наповнюваність кадрами буде на плечах Краматорська.

Сьогодні ні МОЗ, ні МОН України, яким належить медичний університет, не в змозі профінансувати створення сучасної бази для навчання фахівців. І це питання не сьогодні з'явилося на поверхні. Питання відсутності площі для Донецького національного медичного університету було одним з найважливіших в місті починаючи з 2015 року.

Ще в момент передвиборчої кампанії, я зустрічався з колективом університету і після переговорів, було підписано меморандум з на той момент в.о. ректором мед.університету - Майею Єрмалаєвой. В якому було відображено, що якщо, я займу посаду міського голови, то докладу максимум зусиль, щоб знайти приміщення для розміщення медичного ВНЗ. Який на той момент, як і зараз, перебував у 3-х регіонах України - Краматорськ, Маріуполь, Кропивницький.

В результаті неодноразових перемовин було зрозуміло, що для виконання ліцензійної навчальної діяльності, мед університету було необхідно близько 18 тис. кв. метрів площ, в яких би розташовувалися: основний корпус, університетська клініка, симуляційний центр. Наявність цих структурних підрозділів було необхідною умовою для ліцензування даного навчального закладу, оскільки ,згідно нових вимог, університетська клініка є необхідністю.

Після аналізу ринку нерухомості у Краматорську стало зрозуміло, що відповідного приміщення немає. Було розглянуто рішення про придбання приміщень на території СКМЗ. Критеріями було і кількість приміщень для університету, і їх площа та, як надалі було зрозуміло - ціна, яка в 4-5 разів була нижчою за ринкову.

Всі ці кроки узгоджувалися на той момент з в.о. ректора Єрмалаєвою та трудовим колективом закладу. Але, після зміни влади в ВНЗ і повернення ректора Кондратенка, почалося обговорення даної проблеми від його імені в соц.мережах нібито ми припустилися помилки, що їм непотрібно стільки приміщень і т.д.

Що я можу сказати? На момент вибору і покупки цього приміщення, всі кроки були узгоджені з керівництвом університету. Це глобальний великий проєкт, який планувався до повернення ректора Кондратенко. Все було узгоджено і ми діяли за запитом тодішнього керівництва мед.університету.

З огляду на всі освітні норми, то цих площ досить, аби зібрати всі факультети медуніверситету в одній локації та відродити колишню його славу, забезпечивши якісний навчальний процес. Адже сьогодні університет орендує велику кількість приміщень у ДДМА та у маси інших підприємств в Краматорську, в Дружківці, Слов'янську, Лимані, Маріуполі, Кропивницькому.

Після того як буде побудована база в Краматорську, ми впевнені, що всі ланки закладку об’єднаються у нашому місті. У разі, якщо керівництву мед.університету, з якихось тільки їм відомих причин, не підійдуть приміщення в Краматорську, то у нас є велика кількість інших установ, які вже зараз готові зайти в ці площі й сплачувати оренду місту”, - пояснив свою позицію Олександр Гончаренко.

Все ж залишається незрозумілим, чому покупку будівлі не узгодили з діючим ректором та діючою адміністрацією перед тим, як міськрада остаточно прийняла це рішення. 

В своєму коментарі міський голова кілька разів акцентує увагу на тому, що вони діяли за домовленістю і в рамках меморандуму, підписаного з пані Єрмолаєвою. Але є кілька "але". На момент підписання меморандуму, Олександр Гончаренко не був міським головою, а був тільки кандидатом в мери. Пані Єрмолаєва була в. о. ректора вишу, замість Кондратенка, якого на той час було усунуто з посади.

Але рішення про купівлю будівлі СКМЗ для вишу прийнято у серпні цього року. На той момент пан Кондратенко вже два місяці, як знову ректор, а пані Єрмолаєву звільнили. Більш того, "новий старий" ректор, як тільки повернувся в своє крісло, та почувши тільки розмови про намір купити університету адмінбудівлю заводу, одразу піддав ці наміри критиці.

"Було б дуже цікаво дізнатися у міської влади і депутатів, а університет запитали про те, чи хочуть співробітники та студенти працювати і вчитися в промзоні ??? - писав Петро Кондратенко у себе в Фейсбуці, після повернення на ректорське місце. - Чи вони вважають, що медичний університет в промзоні підвищить наш імідж і зробить його більш привабливим в т. ч. і для іноземних студентів ??? Чи на тобі, Боже, що мені негоже!"

Але мерія та міськрада таки купують будівлю, в числі інших об'єктів нерухомості СКМЗ. І от тепер мер захищаеє це рішення "меморандумом" часів своєї передвиборчої кампанії з тодішньою в. о. ректора, нині звільненою. В принципі, відносини керівництва вишу та влади були б їхньою особистою справою, і хай би вони їх з'ясосвували собі, як хочуть. Але місту це кошутує десяки мільонів гривень, а як в подальшому буде інтегруватись у місто медичний універститет - так і залишається питанням з туманними перспективами.

Олена Круглова, Дмитро Лук'яненко

Інші статті на цю тему

Monacocover

«Українська правда» знайшла нардепа та очільника військової адміністрації Краматорська на Лазурному березі. Спочатку вони все спростовували, а потім визнали, що були там

Honcharenkocover

Суми зарплатні помітно відрізняються по місяцям, але чому так, у міській адміністрації не пояснили

image (8)

У МВА надали інформацію щодо суми статей, з яких статей складається заробітна плата Олександра Гончаренка

коментарі