
Чи впливають вагінальні інфекції на фертильність (можливість народити дитину)
Виявляється, так. Прочитайте, чому це відбувається і що робити у цій ситуації.
Які причини вагінальної інфекції?
Бактеріальна флора піхви багата та різноманітна, у ній є баланс. На жаль, коли організм переживає складні моменти, такі як зниження імунітету, антибіотикотерапія або гормональні перегини, тоді все це порушується. Зміна pH робить середовище дружнім для грибків та бактерій.
На розвиток інфекції також впливають погана гігієна, сексуальні стосунки з інфікованою людиною, хвороби, а також щільний, вітрозахисний одяг.
Які симптоми вагінальної інфекції?
Найбільш поширеними є грибкові та так звані бактеріальний вагіноз або бактеріальні інфекції.
Вагінальний мікоз.
Піхвовий мікоз або кандидоз найчастіше викликається Candida albicans — у 85% випадків, який за фізіологічних умов живе у піхві кожної п'ятої здорової жінки без жодних симптомів.
Це неприємний стан, який спричиняє дискомфорт і навіть біль. Симптомами піхвового та вульварного мікозу є:
- свербіж,
- біль,
- рясні та сироподібні (папульозні) виділення;
- почервоніння та набряк слизової оболонки піхви,
- подразнення та еритема в інтимних зонах (можуть спостерігатися білуваті відкладення), біль у нижній частині живота.
Піхва є ідеальним середовищем для розвитку грибів. Мало того, що це тепло і волого, це достатньо, щоб порушити його рН, щоб виникли гриби.
Бактеріальні інфекції
Бактеріальний вагіноз найчастіше викликається розмноженням анаеробних бактерій (Gardnerella vaginalis, Gardneralla mobiluncus та Mycoplasma hominis). Рідше це трихомоніаз та хламідійні інфекції.
Ознаки те, що запалення пов'язані з бактеріями:
- біль,
- свербіння,
- неприємний запах з піхви (пах риби),
- подразнення піхви.
Деякі інфекції, наприклад, спричинені Chlamydia Trachomatis, протікають безсимптомно. Ось чому ви повинні постійно перебувати під наглядом гінеколога та виконувати зазначені ним періодичні аналізи.
Як лікувати інтимні інфекції?
Якщо ви помітили деякі тривожні симптоми, обов'язково зверніться до лікаря на лікування. Як у разі грибкових, так і бактеріальних інфекцій, він має бути під його контролем.
Лікування мікозів піхви передбачає введення протигрибкових препаратів, що антибіотики застосовуються для лікування бактеріальних інфекцій.
Не слід забувати про лікування обох партнерів, а також про пробіотики, які підтримують баланс бактеріальної флори, особливо у випадку антибіотикотерапії.
Антибіотикотерапія знищує бактерії, присутність яких бажано, що порушує захисний кислотно-лужний баланс. Пробіотичні вагінальні кульки допомагають відновити баланс у бактеріальній флорі піхви.
Також дуже важливо дотримуватися принципів правильної інтимної гігієни та раціонального харчування.
Які ризики занедбаних вагінальних інфекцій? Вплив на вагітність.
Хоча вагінальні інфекції, навіть рецидивні, не є прямою причиною безпліддя, вони можуть викликати порушення менструального циклу, знижувати шанси завагітніти та викликати проблеми із збереженням вагітності. Ось чому, безумовно, перш ніж завагітніти, вилікуйте запалення піхви.
Вагінальні інфекції можуть погіршити репродуктивну функцію.
Без лікування інфекції можуть бути небезпечними. Хронічна інфекція у піхві може поширитися на цервікальний канал, фалопієві труби та яєчники, а зневага може викликати так звані безпліддя маткової труби, що ускладнює або унеможливлює вагітність.
Іноді статеві інфекції призводять до інфекцій інших органів. Наприклад, найбільш поширеними ускладненнями піхвового мікозу є уретрит та цистит.
Як запобігти вагінальним інфекціям?
Насамперед — правильна гігієна. Миття - двічі на день з м'яким милом або інтимною гігієнічною рідиною.
По-друге — раціональне, різноманітне та багате на вітаміни харчування. Стережіться зайвого цукру!
Третє – гігієнічний спосіб життя. Успіх полягає в тому, щоб уникати наркотиків, стресу, а також носити чисту відповідну спідню білизну. Найкраще рішення - це бавовна, повітропроникні трусики (синтетичні мережива або стрінги - не найкраще рішення). Якщо ви використовуєте тампони – не носіть їх постійно, вони можуть спричинити синдром токсичного шоку.
Чи знаєте ви, що гінекологи рекомендують не позбавлятися волосся в інтимних місцях, оскільки це пов'язано з підвищеним ризиком зараження? Вони рекомендують золоту середину, тобто голити пах, але не голити статеві губи.
Пам'ятайте, що гігієна вашого партнера є не менш важливою.
Четверте – пробіотики. Використання бактерій (пероральні, вагінальні гінекологічні препарати, сайт аптек АМА має такі препарати) роду Lactobacillus дозволяє знизити ризик виникнення та рецидиву вагінального кандидозу, що захищає баланс бактеріальної флори.