Важливо :: Життя громади :: 16 червня 2021 15:08 , Олексій Ладика
shkola-dmitrovka

Члени виконкому відмовилися задовольнити вимоги петицій щодо ліцею №4 та школи у Дмитрівці

Але остаточне рішення - за депутатами міської ради

Члени виконкому Краматорської міської ради відмовили у задоволенні двох петицій, які стосуються трансформації шкільної системи міста.

Автор однієї з петицій Сергій Скочко просив зберегти за школою №29 у Дмитривці (на фото) статус сільської, а автор другої Анна Ран просила зберегти ліцею №4 "Успіх" його статус ще на чотири роки і дозволити цій установі набирати учнів у перші класи.

Школа останній дзвоник

Як саме трансформація шкільної мережі зачепить кожну зі шкіл і навіщо взагалі це робити

В. о. керівниці Управління освіти Олена Дрига на засіданні виконкому повідомила, що шкільна реформа, яка зараз відбувається на території усієї держави, у підсумку призведе до того, що не буде сільських шкіл. Замість них будуть опорні заклади, які будуть обслуговувати велику територію.

"Враховуючи те, що у січні 2021 року Дмитрівський заклад загальної середньої освіти був приєднаний до Краматорської міської ради, усі показники щодо розрахунку освітньої субвенції, наповнюваності класів також застосовуються і до дмитрівського закладу освіти. Тобто статус "сільська школа" ми залишити закладу не можемо. Тому ми відмовляємо у задоволенні вимог цієї петиції", - сказала чиновниця.

Що стосується ліцею №4, то він і так набиратиме першачків - наступного навчального року там буде чотири перших класи. Але зберегти статус ліцею цей заклад не зможе, тому що, відповідно до плану трансформації шкільної системи Краматорська, у майбутньому там буде початкова школа+гімназія. 

"Тому ми не зможемо зберегти всі три ступені [середньої освіти], і у 2023-2024 навчальному році ліцей №4 вже не зможе набрати 10-і класи, тому що не зможе їх випустити", - сказала Олена Дрига.

У підсумку члени виконкому вирішили відхилити обидві петиції, але остаточне рішення будуть приймати депутати Краматорської міської ради. Наступного разу вони зберуться на сесію 23 червня.

Це не останні петиції, які стосуються шкільної реформи у Краматорську. На розгляді перебуває звернення щодо збереження усіх трьох ланок середньої освіти у 16-й школі, а підписи продовжують збирати для ще по одній петиції про ліцей №4 та 16 школу і для петиції про збереження початкової школи у ЗОШ №25.

Нагадаємо, депутати Краматорської міської ради на сесії 26 травня затвердили план трансформації шкільної мережі міста. Як виглядатиме нова шкільна система Краматорська - дивіться на сайті Kramatorsk Post.

Інші статті на цю тему

blagotvoritelnaya-akciya-licey-4

Кошти перерахували фонду "Таблеточки"

trolleibus

Проєкт рішення виконкому зі зміненими маршрутами тролейбусів та автобусів вже опублікований. З ним можна ознайомитися та висунути свої пропозиції

dmitrivka-kaplichka-5

Скульптуру за свій кошт і власними зусиллями побудували військові

коментарі