Цікаво :: Review :: 03 серпня 2023 14:00 , Микола Жалнін
Exhibitioncover

"Чотири грані Донеччини": у Краматорську відкрилася фотовиставка про наш край та війну

Виставка приїхала з Дніпра, а далі її покажуть у Тернополі

У середу, 2 серпня, в Краматорську відкрилася виставка "Чотири грані Донеччини", організатором якої виступила громадська організація "VATRA".

На виставці представлені фотографії відомих українських військових кореспондентів Анастасії Рокитної (РБК-Україна) і Віталія Носача (РБК-Україна), Христини Луцик (телеканал "Прямий" та Radio Chicago UA), а також офіцера 25 бригади імені князя Аскольда Національної гвардії України Володимира Черняка, які він зробив на Київщині, Донеччині та Херсонщині.

testtest

Ідея цієї виставки належить журналістці сайту "РБК-Україна" й керівниці громадської організації "VATRA" Анастасії Рокитній та волонтерці з Дніпра Аліні Фора.

Ось що Аліна Фора розповідає про ідею виставки:

"Я у Ватрі не так давно. Долучилася до команди десь наприкінці весни.

Ми познайомилися з Настею (головою організації) в соціальних мережах і почали більш тісно спілкуватися. Якось під час однієї розмови, обговорюючи різні проєкти, які готуються на Ватрі, Настя сказала, що колись, в майбутньому, дуже хотіла зробити виставку світлин. За весь час набиралося багато матеріалу і вона б дуже хотіла, аби його побачили інші люди.

Я підхопила цю ідею, сказала, що "так, це було б дуже круто, зробити в якійсь галереї, щоб це було офлайн". Сказала, що в нас в Дніпрі є варіанти локацій, де можна було б відкрити виставку.

Так все і почалося. Настя в мене запитала: "А ти хотіла б цим займатися? Допомогти з організацією?". Я сказала, що залюбки. Тим паче — ми говорили про благодійну фотовиставку - для збору коштів на дрони нашим військовим."

Перша виставка фоторепортажів українських воєнкорів про хід повномасштабної російсько-української війни пройшла у музеї "Літературне Придніпров'я" в Дніпрі з 16 по 26 червня.

Аліна Фора додала, що коли показ виставки в Дніпрі добігав кінця, Христя Луцик, яка на той момент була у Краматорську, сказала, що має там декілька варіантів, де можна було б розмістити світлини воєнних фотокореспондентів у цьому місті. Вона разом з Анастасією були лише "за" цю ідею. 

Тож після завершення експозиції у Дніпрі фото відправилися до Краматорська. А у Дніпрі виставка продовжує працювати вже з новими фотороботами.

testtesttesttest

Метою виставки "Чотири грані Донеччини", за словами організаторів, є продемонструвати в першу чергу для українців, які проживають у тих регіонах України, що не так сильно відчули війну, її наслідки, показати людей, які працюють для Перемоги та розповісти, що відбувається у регіонах України, які найбільше постраждали від війни.

Під час відвідин виставки можна долучитися до збору на дрони для бійців бригади оперативного призначення Національної гвардії України "Рубіж".

Наступним містом, де проходитиме виставка "Чотири грані Донеччини" має стати Тернопіль.

Фото - Микола Жалнін/Kramatorsk Post.

 

Інші статті на цю тему

RidInKalushcover
vystavka-bakhmut (1)

Організатори присвятили цей захід Дням міст Слов'янськ та Бахмут

NaHranicover

Мистецька подія має на меті показати, як російсько-українська війна вплинула на життя Слов’янська