Важливо :: Життя громади :: 14 грудня 2022 10:45 , Краматорск Пост
zatrymania

Чотирнадцять років за ґратами – на такий термін засуджено мешканця Краматорська, який фотографував для ворога стратегічні об’єкти

За вказівкою загарбників він також об’їжджав місто і фіксував переміщення українських військ

Службою безпеки України зібрано беззаперечні докази вини ще одного російського агента, який збирав і передавав розвіддані про дислокацію підрозділів Сил оборони на східному фронті.

Серед його основних завдань було виявлення бойових позицій ЗСУ та Національної гвардії в районі Краматорська, а також місць перебування та маршрутів переміщення співробітників українських правоохоронних органів на території регіону.

Зловмисника було затримано в результаті спецоперації контррозвідки СБУ на Донеччині у травні цього року. У нього вилучено мобільний телефон із доказами законспірованого листування з ворогом.

Агент передавав інформацію своєму російському куратору у вигляді позначок геолокацій на електронних картах. Для комунікації використовували анонімні месенджери.

Але зловмисник не лише фотографував для ворога будівлі поліції, місцевої тероборони та військові об’єкти, відправляючи геодані, – він навіть зазначав у переписці ті споруди, які на його думку, треба руйнувати вщент.

За цю діяльність він отримував гроші з країни-агресора, сума яких залежала від актуальності та важливості розвідувальних відомостей.

Під час чергової «фотосесії» на користь окупантів правопорушника викрили та затримали. Досудове розслідування здійснювалось СВ 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За публічного обвинувачення Донецької обласної прокуратури судом зловмиснику ухвалено вирок за надання збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізовувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Покарання у вигляді 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна засудженому призначено вироком Індустріального районного суду м. Дніпра.

За матеріалами Пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Краматорськ та Донецької обласної прокуратури.

Фото – Донецька обласна прокуратура.

Інші статті на цю тему

sbu

Інтерв'ю з працівником слов'янського відділення СБУ про початок російського вторгнення

telegram-ilk

У спецслужбі знають, хто адмініструє цей канал. Ці особи розшукуються

volodimir-bandura

Колабораціонізм - не єдиний злочин, в якому його підозрюють