Важливо :: Життя громади :: 11 серпня 2023 13:25 , Краматорск Пост
prezentaciya-zbirki-stepana-chubenka (1)

“Ця збірка - це можливість продовжити синове життя”: в Івано-Франківську презентували збірку поезії Степана Чубенка

Презентацію проводять містами України. Наступним містом буде Київ

В Івано-Франківську відбулася презентація збірки поезії "Я пізнав сенс життя” Народного Героя України Степана Чубенка.

Презентацію проводила його матір, Сталіна Чубенко, де зачитувала його вірші, показувала фільми та ділилася спогадами про сина.

test

Це вже третя презентація збірки. Першу провели у Полтаві, далі було Рівне, Львів, а наступна буде у Києві.

Степана Чубенка убили у 2014 році бойовики через те, що виявили у нього патріотичну символіку. Його було 16. Він цікавився футболом, писав вірші, займався соціальними проєктами та мав стійку громадянську позицію. Після його смерті його матір переглядала його записи, щоб знайти й зберегти його вірші та оповідання. За якийсь час жінка зрозуміла, що їх варто структурувати й так виникла ідея створити збірку.

“Він не писав заради поширення і напевно зараз здивувався би, що я зробила збірку. Ця збірка — це можливість продовжити синове життя. Як співав Руслан Горовий: “Для любові немає кордонів і меж, доки житиму я, ти ніколи не помреш”. Але я хочу, щоб Стьопа жив навіть тоді, коли я помру”, — ділиться Сталіна Чубенко.

Сталіна Чубенко не говорить про сина в минулому. Виправляє саму себе: не був, а є.

“Він веселий, товариський, добрий, з загостреним відчуттям справедливості та патріотизму. Най-най. Здавалось би, виріс у російськомовному середовищі, а скільки в ньому було любові до українського. Настільки, що він виходив на мітинги, допомагав військовим, які приїхали, щоб не допустити незаконного референдуму, і партизанську діяльність вів. А ще намагався вступити в добробат (добровольчий батальйон — ред.), але за віком не брали”, — розповідає Сталіна.
Деякі мітинги організував сам хлопець. Матір розповідає, як після одного із них його товаришів затримали, а Степан пішов в міліцію, щоб пояснити, що ініціатор - він, тому друзів потрібно відпустити.

test

Юнаку надходили погрози. Тому до визволення Краматорська він був змушений поїхати в Київ. Але довго там не всидів. І повертаючись додому через Донецьк, був затриманий окупантами. У рідний Краматорськ він так не доїхав…

Посмертно Степана Чубенка нагороджено державними й недержавними відзнаками: орденом «За мужність» ІІІ ступеня, орденом «Народний Герой України», медаллю «За жертовність і любов до України”.

У збірку увійшла й поезія інших авторів, присвячена Степану, а також два вірші його матері.

Сталіна Чубенко присвячує цю збірку “Розстріляному майбутньому” - загиблим сучасним митцям: Вікторії Амеліній, Володимиру Вакуленку, Юрію Руфу та Глібу Бабічу.
Це другий тираж збірки. Перший тираж дарували, а другий віддають за донат для 21-го батальйону "Сармат". Матір Степана хоче, щоб слова її сина не лише чули інші, а щоб в такий спосіб він також допомагав у боротьбі за Україну.

Нагадаємо, Степан Чубенко навчався у школі № 12. У грудні 2016 року на рідній школі загиблого відкрили меморіальну дошку. А у серпні 2021 року депутати міськради ухвалили рішення, що школа носитиме його ім’я. Крім того, стадіону «Авангард» також хочуть присвоїти ім'я Степана Чубенка. Навесні поточного року на честь Степана Чубенка у Краматорську була перейменована вулиця.

Автор: Ірина Блаженко, спеціально для Kramatorsk Post

Інші статті на цю тему

pamyatnik-stepanu-chubenko

Це питання винесли на громадські обговорення

stepan

Про це заявляє «міліція» терористичного угрупування

obstril-shkola (4)

Підрядник погодився виконати усі роботи майже за 16 млн грн

коментарі