Важливо :: Життя громади :: 01 грудня 2020 16:15 , Олексій Ладика
sobaka

Цього року у Краматорську безпритульних собак не стерилізують

Підрядник не встиг виконати роботи

Цього року у Краматорську безпритульних собак не стерилізують і не вакцинують. Громадська організація "ЗООконтроль", яка виграла тендер, через пандемію коронавірусу не змогла надати цю послугу. 

Про це під час апаратної наради 1 грудня повідомив начальник відділу комунального господарства Ярослав Сердюк.

"До кінця року вони не можуть реалізувати. Вони просять продовжити термін дії договору, але вже у грудні яка може бути стерилізація?", – сказав він.

"У нас є низка підприємств у Краматорську, поки самі не зможемо це робити: Брежнєв [Ветклініка Брежнєва] та інше. Будемо обговорювати з вами скасування цієї угоди, тендеру. Ну 2500 ми платити за собачку не будемо", – сказав міський голова Олександр Гончаренко.

Безпритульні собаки

Замовити послугу із стерилізації тварин у приватних організацій значно дешевше

На стерилізацію та вакцинацію безпритульних тварин з міського бюджету цього року виділялося 500 тисяч гривень. На ці кошти планували обробити 200 собак. Тендер на послугу кілька разів скасовувався через недостатню кількість учасників, але у підсумку у серпні аукціон виграла харківська організація "ЗООконтроль". Вона запропонувала виконати роботи за 489 900 грн.

Згідно з договором, за ці кошти підрядник мав облаштувати карантинний пост, де тварини мали перебувати під час стерилізації та вакцинації. Підрядник мав виловити безпритульних тварин та на спеціальному автомобілі доставити їх до ветеринарного комплексу, а після процедур - повернути до ареалу перебування. При цьому він був зобов'язаний інформувати населення про свої дії, щоб раптом до числа безпритульних не потрапив чийсь домашній улюбленець.

В цю суму також входить проведення щеплення від сказу та біостерилізація вивловлених тварин. Після того собак мали тримати протягом семи днів на карантині, годувати, поїти, за ними мав цілодобово наглядати ветеринар. Вакцинованих та стерилізованих собак мали чіпувати та внести до електронної бази.

"ЗООконтроль" мав виконати ці роботи до 31 жовтня.

Нагадаємо, програма регулювання чисельності безпритульних собак гуманними методами у Краматорську розпочалася 2018 року і була .розрахована на три роки. На ці потреби планували виділити 7,5 млн грн. 

Насправді грошей виділили менше. 2018-го року той самий "ЗООконтроль" стерилізував та вакцинував 120 собак на суму 176 тис. грн, а 2019-го – 250 собак на 497 тис. грн.

За підрахунками зоозахисників, у Краматорську налічується приблизно 5 тисяч безпритульних тварин.

Інші статті на цю тему

godivnici-dlya-sobak
otruyeni-sobaki-1

Це сталося після того, як ентузіасти домовилися стерилізувати тварин

sterilizationcover

З початку березня цим займається спеціальна служба

коментарі