Корисно :: Пояснюємо :: 17 січня 2024 15:52 , Краматорск Пост
catanddog

Де у Краматорську можна оформити документи для вивозу тварини за кордон: що для цього потрібно та куди звертатися

Документи на домашніх улюбленців потрібні також для переміщення Україною

З початком великої війни, коли мешканці міста масово покидали Краматорськ, не всі домашні тварини змогли виїхати в евакуацію за кордон зі своїми господарями. Бо як людині потрібні документи, так само і її друзям.

Щоб вивезти тварину за кордон, для неї треба оформити ветеринарно-санітарний паспорт. Туди буде вноситися інформація про чипування, вакцинації та інші обробки вашого улюбленця.

Краматорське міське управління Держпродспоживслужби разом з Краматорською міською лікарнею ветеринарної медицини розповіли (на сайті міської ради), як його отримати, а ми у Kramatorsk Post уточнили у ветлікарні деякі питання.

Бо паспорт це ще не все.

Куди звертатися

Право видачі ветеринарно-санітарного паспорта на тварину мають лише державні установи ветеринарної медицини.

Так, для отримання цієї адмінпослуги у Краматорську треба звернутися до Краматорської міської державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Шадринська, 33, тел.: (050) 954-62-96, (050) 503-85-57, (050) 813-17-96.

Як це відбувається

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1) клінічний огляд тварини;

2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включно із дослідженням і щепленням (сказ та інші інфекційні хвороби залежно від виду тварини).

Необхідний аналіз в Україні проводить «Центр з діагностики заразних хвороб тварин Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи», що знаходиться в м. Київ за адресою: вул. Волинська, 12.

Ветеринарно-санітарний паспорт видається заявнику не пізніше ніж через місяць із дати надходження документів на розгляд, а його видача передбачена Законом України “Про ветеринарну медицину” та входить до переліку платних адміністративних послуг.

У Краматорській міській лікарні ветеринарної медицини на питання Kramatorsk Post ще раз уточнили, що потрібний аналіз робиться лише у вказаній лабораторії у Києві.

А от зробити щеплення своїх тварин від сказу можна в Краматорську. Вакцина є, а саме щеплення безплатне. Зважаючи ж на те, що кількість диких тварин (лисиці, кабани) у передмістях зростає, робити щеплення від сказу вкрай потрібно.

Що необхідно для безперешкодного транспортування тварини у країни ЄС

Для безперешкодного транспортування тварини у країни ЄС її необхідно:

Чипувати, провести повний загальнообов’язковий комплекс вакцинацій згідно з віком. Зауважуємо, що щеплення проти сказу проводиться з 12-тижневого віку.

Не раніше, ніж через 30 днів після дати вакцинації проти сказу, і не пізніше, ніж за три місяці до дати поїздки, відібрати кров для аналізу (FAVN test) у «Центр із діагностики заразних хвороб тварин Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи» (Адреса: 03151 м. Київ, вул. Волинська, 12. Телефон: +38 (044) 243-37-54 Факс: +38 (044) 377-53-85).

Результати лабораторних досліджень сироватки крові на наявність антитіл до вірусу сказу можна отримати через 5-7 робочих днів у вищевказаній лабораторії.

Тест на антитіла є пожиттєвим за умови дотримання термінів вакцинації.

test

Коли можна буде вивезти тварину за кордон після взяття аналізу

Вивезти тварину за кордон буде можливо не швидше ніж через три місяці після дати взяття аналізу.

Не більше ніж за 3 дні до планованої поїздки потрібно прийти до державної клініки ветеринарної медицини, де проведуть огляд тварини, перевірять результати FAVN test-у та видадуть ветеринарне свідоцтво “Форма 1”.

Цю форму необхідно змінити на “Міжнародний ветеринарний сертифікат” у пункті Державного ветеринарного санітарного контролю на кордоні та транспорті. І вже з цим пакетом документів можна їхати за кордон.

У міській ветлікарні нам також розповіли, що з початку великої війни було видано близько 300 ветеринарних паспортів та дещо менше ветеринарних свідоцтв “Форма 1”, позаяк ветсвідоцтво потрібно саме для оформлення виїзду за кордон. А “Міжнародний ветеринарний сертифікат” краматорці зараз зазвичай оформлюють у Дніпрі або Львові.

Інші статті на цю тему

vedmid-yampil (1)

12-річний ведмідь ледве не помер від голоду, мав контузію, але був врятований українськими військовими та зоозахисниками

animalrabies

Половина підтверджених випадків сказу зареєстровано у Краматорському районі

bilka1

Науковець каже, що місто - звичне середовище існування цих тварин