Важливо :: Політика :: 17 лютого 2022 14:41 , Олексій Ладика
deputati-zvernennya-vtorgnennya

"Де ворог?": краматорські депутати влаштували запеклу суперечку щодо звернення про "російське вторгнення"

Більшість обранців підтримали звернення

Депутати від Партії Шарія на восьмому році російської агресії проти України досі не визначился, "де ворог", а депутати від "ОПЗЖ" вимагають від уряду виконати Мінські домовленості за "формулою Штайнмаєра".

Ухвалення звернення краматорських депутатів до містян з приводу "російського вторгнення", повний текст якого ви можете прочитати на сайті Kramatorsk Post, викликало бурхливі дискусії серед обранців, що не дуже часто буває у досить спокійній сесійній залі міськради. 

Проти ухвалення звернення у повному складі виступили депутати від Партії Шарія. На їхню думку, цей документ "розпалює обстановку".

"Зараз сіється паніка. Якщо провести лінгвістичний і психологічний аналіз, це звернення направлене на розпалювання обстановки, а не на те, щоб ми заспокоїли наших мешканців", - сказав депутат від цієї партії Юрій Нікулічев, виступаючи російською мовою. 

test Юрій Нікулічев, Партія Шарія

За його словами, на Критому ринку у торговців "хороші продажі", оскільки люди запасаються харчами на випадок війни, а ще люди у Краматорську начебто "кидають квартири".

"Коли ми востаннє проводили референдум на місцевому рівні, щоб спитати у мешканців, а що їм потрібно - мир чи війна?", - сказав Нікулічев. 

Він розкритикував згадку територіальної оборони у документі, зазначивши, що у постанові Кабміну щодо добровольчих формувань територіальних громад є порядок використання зброї.

"А хто у нас буде визначати, де ворог і чи є він таким? І хто буде нести відповідальність за випадкові жертви?", - заявив Юрій Нікулічев.

Зазвичай спокійна і стримана Вікторія Калініна, депутатка від "Команди Максима Єфімова "Наш Краматорськ", у відповідь на промову Нікулічева нагадала йому, що він має дотримуватися законів України і виступати у сесійній залі державною мовою. Вона також розповіла, як заспокоювала батьків учнів, які побоювалися "великої війни", "призначеної" деякими медіа на 16 лютого.

"Я вчора пояснювала багатьом батькам, що заклади освіти знають, що робити, якщо буде обстріл, куди ховати дітей і таке інше. І всім говорила: "16 лютого 22-го року ніхто по нас стріляти не буде". За нами - армія. І якщо ми будемо кидатися отак [як ви], пробачте, то ви недостойні того, щоб бути депутатом Краматорської міської ради Донецької області України", - сказала Калініна, звертаючись до Нікулічева.

Обранець від "Слуги народу" Данило Плахін попросив підтримати звернення, бо, за його словами, "люди непокояться, а відповідальність влади - сказати їм хоч щось, що взагалі відбувається і що ми думаємо з вами". 

Представник "ЄС" Володимир Сергієнко також вважає, що звернення своєчасне і правильне.

"Там правильно розставлені акценти: хто наш ворог, хто на нас напав… Я за єдність, я за те, щоб чинити опір і за мир шляхом перемоги над агресором - Путіним і Російською Федерацією", - сказав він. 

Депутати від "Нашого Краматорська", "Європейської солідарності" та "Слуги народу" у повному складі підтримали звернення. 

Найбільша фракція у Краматорській міськраді - ОПЗЖ - в основному не підтримала звернення. Двоє з депутатів від цієї фракції проголосували "за", одна депутатка - "проти", усі інші утрималися.

Представниця ОПЗЖ Світлана Фоміна запропонувала включити у текст звернення вимогу виконати українським урядом політичну частину Мінських угод із застосуванням так званої "формули Штайнмаєра", яка передбачає надання окупованим районами Донеччини та Луганщини особливого статусу у складі України, потім проведення там виборів, а потім передачі цих територій під контроль українському уряду. 

Київ у свою чергу вимагає спочатку вивести російські війська з окупованих територій і роззброїти бойовиків, а вже потім провести вибори.

"Забезпечення миру є головною вимогою українського суспільства та ключовою передвиборчою обіцянкою нинішньої влади. Вона зобов'язалася забезпечити політичне врегулювання конфлікту, імплементувати в українське законодавство "формулу Штайнмаєра", ухвалити закони, передбачені Мінськими угодами, зокрема, про амністію, про особливості виборів на тимчасово непідконтрольних територіях, особливий порядок місцевого самоврядування. Виконання Мінських угод дозволить припинити протистояння на Донбасі, зберегти життя українських громадян, об'єднати країну, відновити цілісність національної економіки та подолати енергетичну кризу", - заявила Фоміна.

test Світлана Фоміна, ОПЗЖ

"Мінські угода передбачають спочатку проведення виборів, а потім повернення кордону. І це безпосередньо шкодить суверенітету держави", - відповів на це секретар міськради Ігор Сташкевич.

Депутатка від "Слуги народу" Аліна Коваленко зазначила, що приймається звернення до містян і вимагати від них виконати Мінські домовленості недоречно. У підсумку пропозицію Фоміної більшістю голосів відхилили.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

gazovyky6

Як це - не залишати місто навіть коли небезпека стоїть біля його воріт

boevaya-mashina-kozak-2

Половина коштів пішла на запити військових, половина - на облаштування укриттів

dtek-elektroenergiya

В ніч проти 22 березня російські війська масовано обстріляли енергетичну інфраструктуру України. Це призвело до руйнувань обʼєктів енергетики і відключень світла.

коментарі