Важливо :: Політика :: 27 листопада 2020 11:41 , Олексій Ладика
valeriy-vlasenko-kramatorsk

Депутат Власенко запропонував встановити у Краматорську пам'ятник жертвам радянських репресій

На його думку, він може стояти замість пам'ятника героям Громадянської війни

Депутат Краматорської міської ради від "Європейської Солідарності" Валерій Власенко запропонував міському голові, його заступникам та депутатам розглянути можливість встановити у Краматорську пам'ятник жертвам радянських репресій - замість пам'ятника героям Громадянської війни.

Таку пропозицію Власенко висунув під час засідання депутатів 25 листопада.

Обранець навів довідку, згідно з якою на будівництво Новокраматорського машинобудівного заводу радянська влада витратила десятки мільйони рублів. У той же час у Бахмутському районі від голоду у 1932-1933 роках повністю вимерло село (читаючи довідку, депутат перейшов на російську, за що отримав зауваження від міського голови Олександра Гончаренка).

Депутат Власенко також нагадав, що перший директор НКМЗ Іван Кірілкін зазнав репресій (він був засуджений до 15 років таборів за "шпигунство на користь іноземних держав", посмертно реабілітований 1956 року), так само були репресовані і деякі інші працівники заводу.

Валерій Власенко звернувся до Гончаренка та його заступників: "Чи дійсно нам потрібен пам'ятник героям Громадянської війни? Чи зробити у нашому місті пам'ятник жертвам радянських репресій? Бо це дійсно для нас, для українців, дуже важливо".

Інші статті на цю тему

pamyatnik-stepanu-chubenko 1

Монумент відкрили у Всесвітній день футболу

eskizi-pamyatnika-zagiblim-10-lyutogo-2015

Громадські обговорення зовнішнього вигляду пам'ятника мають пройти за тиждень, а поки за ескізи можна проголосувати всім охочим... анонімно

obgovorennya-pamyatnik-obstrel-10-02-2015

Загалом надійшло 16 ескізів

коментарі