Важливо :: Гроші :: 27 січня 2022 13:16 , Олексій Ладика
grivnya

Депутати дозволили комунальним підприємствам придбати техніки на 48 млн грн у кредит

Питання боргів міста гостро обговорювалось на сесії

Депутати Краматорської міської ради на сесії 26 січня ухвалили низку рішень, якими дозволили чотирьом комунальним підприємствам придбати техніку на загальну суму 48 млн грн на умовах фінансового лізингу.

З цієї суми 7 млн грн - це державна субвенція, яку місто отримало у грудні минулого року. Тож у підсумку борг міста складе 41 млн грн.

На що підуть ці гроші

Згідно з рішень депутатів, "Краматорський водоканал" придбає землерийну техніку "екскаватор-навантажувач" (з гідромолотом, трьома ковшами та вилами) за 7,36 млн грн. "Ритуальна служба" купить вантажний автомобіль-самоскид за 2,13 млн грн, "Міськсвітло" - автогідропідіймач ВИПО 18-01 на базі МАЗ 4371 з висотою підйому 18 метрів (або еквівалент) за 3,91 млн грн

Найбільше витратить КП ДРУАС - 35 млн грн. Ці гроші підуть на купівлю одноковшового фронтального мінінавантажувача BOBCAT S630 (з додатковим обладнанням: фреза, кущоріз, сніговий відвал, подрібнювач пнів тощо), вакуумної підмітально-прибиральної машини ГЛОБУС на шасі МАЗ (6 м3, зі сніговим відвалом), екскаватора-навантажувача JCB 4CX Sitemaster (з індустріальними вилами, планувальним ковшем та гідромолотом) і катка дорожнього JCB VMT 860 (8-10 т). В усіх трьох випадках допускається купівля аналогічної техніки, але не гірше зазначених моделей.

Які умови лізингу

Строк лізингу - 60 місяців. Авансовий платіж становитиме не більше 20%. Відсоткова ставка - плаваюча, складе не більш 25% річних, разова комісія  - не більше 0,2% від суми фінансового лізингу, щомісячна комісія -  не більше 0,4% від початкової суми фінансового лізингу.

Погашення лізингових платежів – місячні. Місто буде виплачувати кредит протягом п'яти років, по мільйону гривень на місяць, сказала під час сесії начальниця фінансового управління Олена Саєнко.

Скільки у міста боргів і скільки можна взяти ще

Депутатка Ірина Ольхова нагадала, що Краматорськ має повернути державі 31 млн грн, які "натермомодернізувала" "БАК будівельна компанія", а ще віддати борг за автобуси "Троянда", які купувалися у лізинг. І ось тепер новий кредит.

"Чи не боїмося ми, що про тій ситуації, яка склалася зараз в країні, при тих великих ставках на енергоносії, чи не боїмося ми брати такі кредити зараз без обговорення з містянами?", - спитала Ольхова.

Міський голова Олександр Гончаренко відповів, що у міської влади є підтверджені Міністерством фінансів розрахунки щодо спроможності місцевого бюджету залучати кредити. 

"Жодне запозичення не може залучатися без відповідного підтвердження з боку Міністерства фінансів. Спроможність та потужність нашого бюджету на 2022 рік щодо залучення можливих кредитів, боргів, на сьогодні складає 402 млн 618 тис. грн", - сказав міський голова. 

Він зазначив, що минулого року бюджет розвитку Краматорська склав 400 млн грн, хоча планувалося вдвічі менше. Цього року бюджет розвитку за планом складе 273 млн грн, міська влада працює над тим, щоб у підсумку цей показник збільшився, додав Гончаренко.

Олександр Гончаренко розповів, що на сьогодні місто несе відповідальність за заборгованість у 100 млн грн - це кредит, завдяки якому Краматорськ закупив комунальну техніку для КАТП та КП ДРУАС. Цей кредит сплачується з міського бюджету.

Ще 60 млн грн, які пішли на придбання автобусів "Троянда" у лізинг, це борг комунального підприємства "Міст". Підприємство буде сплачувати цей борг з власних надходжень, міський бюджет для цього залучатися не буде, сказав Гончаренко.  

За словами міського голови, власні надходження КП "Міст" складають 25 млн грн на рік (не врахочуючи надходжень від льодової арени, гуртожитків і майбутніх надходжень від басейну, який планують відкрити у березні). Це платежі за оренду тепломереж, які підприємство отримує від "Краматорськтеплоенерго" (2,2 млн грн на місяць). З цих грошей "Міст" і буде сплачувати кредит протягом п'яти років. Втім, існує ймовірність банкрутства "Краматорськтеплоенерго" - про це місцеву владу попередив співвласник підприємства. Якщо це таки трапиться, тоді міська влада розгляне можливість сплачувати кредит з бюджету.

Також залишилась заборгованість у 10 млн грн у Краматорського трамвайно-тролейбусного управління - це кредит, який брався на купівлю тролейбусів у 2016-2018 роках.

Таким чином, станом на сьогодні Краматорськ може залучити у кредит ще приблизно 300 млн грн, сказав Гончаренко.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

zaim-bez-procentov-v-ukraine-1

МФО всегда окутаны мифом гигантских процентов. А что если это совсем не так и займ можно получить бесплатно?

kramatorskiy-vodokanal

Ці гроші мають піти на реконструкцію водопровідних мереж

Cashinsky

Наверное, каждый взрослый человек хотя бы раз в своей жизни попадал в ситуацию, когда нужны небольшие деньги на короткий срок

коментарі